Spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 lutego 2017

23 lutego, o godz. 18.00 w sali kameralnej MOK odbędzie się spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim.

    Dr Andrzej Wątorski jest z wykształcenia polonistą, ukrainistą i filozofem. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, prowadząc zajęcia z kulturoznawstwa oraz lektorat języka ukraińskiego. Na swoim koncie ma prawie 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych, opublikowanych w kraju i za granicą, jest działaczem społecznym, znanym w regionie propagatorem dorobku kulturalnego w zakresie literatury i muzyki. Od lat związany jest ze Stowarzyszeniem Miłośników Opery i Operetki w Szczecinie, gdzie prowadzi spotkania poświęcone rzadko wykonywanym utworom muzyki operowej i symfonicznej.

    Od wielu lat działa w Związku Ukraińców w Polsce, obecnie piastując stanowisko sekretarza Zarządu Oddziału ZUwP. Przez 13 lat (1995-2008) redagował comiesięczne audycje ukrainistyczne "Kontakty i zbliżenia" w Polskim Radiu Szczecin. Od kilkunastu lat zajmuje się tłumaczeniami z języka ukraińskiego (artykuły naukowe, dokumenty, teksty literackie). Współpracuje z uniwersytetami trzeciego wieku, prowadzi koncerty w Zamku Książąt Pomorskich oraz w katedrach na terenie Pomorza Zachodniego.

 

Dr Andrzej Wątorski będzie gościem Klubu Seniora. Prelekcja pt. „Co słychać w muzyce?” będzie bogato ilustrowana materiałem audiowizualnym.

Zapraszamy serdecznie.

Wstęp wolny!

Autor: Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim

    Spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim