Wieczór Baletów Polskich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 października 2019

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu organizuje 26 stycznia 2020 r. godz. 16:00 wyjazd na „Wieczór Baletów Polskich” do Opery na Zamku w Szczecinie. Koszt wyjazdu - 65,00 zł. Uwaga !!! Zapisy do 14 listopada 2019 r. Ilość miejsc ograniczona.

Na spektakl składają się dwa balety jednoaktowe, żywiołowa „Pieśń o ziemi” Romana Palestra i „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki.

Pierwsza choreografia jest dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie, który na nowo zinterpretował mistrzowsko zorkiestrowaną i niezwykle energetyczną partyturę Palestra, patrząc na nią przez pryzmat wartości uniwersalnych jako twórca nie związany do tej pory z polską kulturą muzyczną i taneczną.

Błyskotliwej interpretacji drugiej choreografii podjął się Robert Bondara, jeden z najlepszych choreografów w Polsce – ceniony między innymi za umiejętność odczytywania na nowo i współcześnie tradycyjnych tekstów kultury polskiej – „Świtezianka” E. Morawskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej czy „Legenda Bałtyku” F. Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Zadziwiające, jak zmyślne połączenie pozornie kontrastowych koncepcji artystycznych ułożyło się w spójną opowieść o dziejach naszego świata!

Premiera była głównym akcentem obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat

    plakat