Pomoc w zakupach dla seniorów i osób objętych kwarantanną

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 marca 2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Moryniu w okresie zagrożenia koronawirusem COVID-19 oferuje pomoc w  zakupie żywności, leków oraz artykułów higienicznych i środków czystości. Celem akcji jest ochrona  mieszkańców Gminy przed koniecznością wychodzenia z domu i adresowana jest do seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz osób przebywających w domowej kwarantannie. Pomoc OPS kierowana jest do osób, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół lub sąsiadów.

Koszt zamówionych zakupów pokrywany jest przez osobę zainteresowaną, zlecającą taką usługę. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą zakupione tylko w ilościach niezbędnych do funkcjonowania osoby zainteresowanej. Leki zakupione będą na podstawie recept. Zakupy produktów codziennego użytku będą się odbywały maksymalnie 2 x w tygodniu. Alkohol i wyroby tytoniowe nie będą zakupywane.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 91 414 61 45  od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15 – 15:15

 W celu realizacji usługi należy zadzwonić do OPS, podać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Na podany numer telefonu skontaktuje się pracownik socjalny w celu ustalenia zakresu potrzeb z terminem realizacji. Osoba, która zrobi zakupy rozliczy się na podstawie paragonu.

Warto w tym szczególnym czasie także pamiętać o dobrych praktykach sąsiedzkich. Masz sąsiada, który może potrzebować pomocy, jest osobą starszą i schorowaną? Zaoferuj mu pomoc w zrobieniu zakupów! #zadzwońdoseniora – zapytaj czy coś potrzeba albo po prostu porozmawiaj. Pomyśl o innych.

Grafika pochodzi z serwisu: https://pixabay.com/

Galeria

  • Powiększ zdjęcie POMOC W ZAKUPACH GRAFIKA

    POMOC W ZAKUPACH GRAFIKA