Aplikacja ProteGO Safe - rządowa pomoc w walce z koronawirusem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 czerwca 2020

Aplikacja ProteGO Safe to to aplikacja stworzona pod nadzorem Ministerstwa Cyfryzacji, która ma pomóc w szybszym powrocie do normalnego życia. Ma Informować o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. W aktualnej wersji aplikacja umożliwia samokontrolę swojego stanu zdrowia. Wkrótce zostanie uzupełniona o moduł wykorzystujący technologię Bluetooth, dzięki któremu będzie zbierała informacje o napotkanych przez nas urządzeniach i informowała o spotkaniach z chorymi.

Test Oceny Ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po uzupełnieniu testu, system sprawdza (na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego) do jakiej grupy ryzyka kwalifikują się Twoje odpowiedzi. Otrzymasz też rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiesz się, co robić dalej i gdzie - w razie potrzeby - szukać pomocy. 

Ważne! Wypełniaj test regularnie i zgodnie z prawdą. To dla Twojego dobra i zdrowia.

ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie Dziennika Zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o tym, jak się czujesz i w jakiej jesteś kondycji. Dzięki temu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, możesz zareagować.  

Dziennik Zdrowia to także - jeśli zajdzie taka potrzeba - narzędzie pomocne dla lekarzy. Ułatwia przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów oraz współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach. Dzięki temu zyskasz szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia.

Prowadzenie Dziennika Zdrowia jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu.

Zacznij od dziś – zadbaj o siebie i swoich bliskich.

 W ProteGO Safe znajdziesz wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Wszystkie publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO).

Minister zdrowia zachęca, by taką aplikację zainstalowali wszyscy. Wtedy - jego zdaniem - "cała populacja osób żyjących w Polsce będzie mogła wiedzieć, że nie stykała się z nikim chorym".

Aplikacja jest już dostępna na smartfony Google Play.

więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/protegosafe

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo aplikacji

    logo aplikacji