Wokaliści z MOK laureatami festiwalu w Krakowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 stycznia 2021

Mamy długo oczekiwane wyniki V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” 2020, którego organizatorami są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Pierwszy etap polegał na internetowych przesłuchaniach wojewódzkich i trwał od października do listopada 2020r.

Eliminacje wojewódzkie miały miejsce w 9 miastach, również w Grodnie na Białorusi. Łącznie udział wzięło ok. 400 osób, ok. 250 zgłoszeń z wszystkich miast -informują organizatorzy. Do finału zostało zakwalifikowanych 112 zgłoszeń, tj. ok 280 osób.     Od 14 listopada finaliści byli oceniani na podstawie wysłanych nagrań i długo oczekiwane wyniki poznaliśmy dopiero 11 stycznia. Nagrania oceniało jury w składzie:

  • dr hab. Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie
  • dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
  • dr Marcin Wróbel – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Z dumą przekazujemy informacje o kolejnych laurach wokalistów z MOK w Moryniu:

Weronika Wieczorek III miejsce w kat. soliści 6-9 lat

zespół Wesołe NutkiIII miejsce w kat. zespoły do 8 osób, 10 -13 lat

Zofia Płowikwyróżnienie w kat. soliści 6-9 lat

Gratulujemy wokalistom pięknych muzycznych osiągnięć i życzymy dalszej owocnej pracy wokalnej oraz satysfakcji w twórczym rozwijaniu pasji muzycznej.

 

 

 

 

Autor: instr. muz. Ewa Kwiecień

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu - chłopiec i 4 dziweczynki w sali w tle na ścianie obrazki malowane przez dzieci

    Wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu - chłopiec i 4 dziweczynki w sali w tle na ścianie obrazki malowane przez dzieci