Zamknięcie DK31 Witniczka-Witnica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2021

Od wtorku, 5 października planowane jest całkowite wyłączenie dla ruchu pojazdów, odcinka drogi krajowej nr 31 pomiędzy miejscowościami Witniczka a- Witnica. Utrudnienie związane jest z przebudową przepustu zlokalizowanego na rzece Słubia,  w pobliżu miejscowości Witniczka. 

Objazdy dla pojazdów osobowych i ciężarowych

  • dla pojazdów ciężarowych - drogami krajowymi 23 i 26 przez m. Dębno i m. Myślibórz (w miejscowości Sarbinowo pojazdy ciężarowe kierowane są na drogę krajowa nr 23 i dalej na drogę 26 do miejscowości Chojna), 

  • dla pojazdów osobowych - drogami wojewódzkimi 125 i 126 oraz drogą powiatową na odcinku Moryń - Mętno (na skrzyżowaniu w m. Wierzchlas, pojazdy kierowane są na drogę wojewódzką nr 125 w kierunku m. Moryń, dalej drogą powiatową do m. Mętno i drogą wojewódzką nr 124 w kierunku m. Chojna).  

Planowany czas trwania utrudnień to około pięć tygodni. Objazd dla samochodów osobowych wydłuży przejazd o około 22 kilometry, a dla pojazdów ciężarowych o około 62 kilometry. Pod koniec listopada droga powinna być przejezdna.  

Zakres prac  

Przepust na rzece Stubia został wybudowany w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Obecnie jego konstrukcje stanowi ceglane sklepienie oparte o masywne konstrukcje kamienne. W ramach przebudowy przepust zostanie wyposażony w konstrukcję ze stalowej rury, która zostanie wsunięta w jego światło. Wykonane zostaną również niezbędne prace wzmacniające oraz nowe schody skarpowe od strony wlotu. Ułożona zostanie także nowa nawierzchnia jezdni nad przepustem i na przyległych dojazdach. .  

 

Informacje pochodzą z: https://www.gov.pl/web/gddkia-szczecin/zamkniecie-dk31-witniczka---witnica

Galeria

  • Powiększ zdjęcie objazd, spowodowany utrudnieniami na trasie Witnica-Witniczka

    objazd, spowodowany utrudnieniami na trasie Witnica-Witniczka