Gmina Moryń

Marcin Florczak srebrnym medalistą Pucharu Europy Karate Kyokushin WKB

27 listopada 2019

W dniach 22 – 24. listopada 2019 r. zawodnicy UKS Karate Kyokushin Moryń startowali w odbywającym się w Dębicy Pucharze Europy Kyokushin Karate federacji WKB.

W zawodach brało udział 630 zawodników z 23 krajów. Nasz klub i Polskę reprezentowali: Marcin Florczak, Vanessa Florczak oraz Wiktoria Wiergowska. Marcin po świetnych walkach zdobył srebrny medal w swojej kategorii. Wielkie brawa należą się naszym zawodniczkom, które również miały bardzo dobre walki, ale tym razem zajęły dalsze miejsca. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i odbywały się w formule, w jakiej walczy się w Japonii. Zawodnikami opiekował się sensei Piotr Kos.

Wyjazd na zawody sfinansowany został z dotacji z gminy Moryń oraz środków własnych klubu.