Gmina Moryń

Narodowy Program Szczepień

15 stycznia 2021

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a tydzień później - 22 stycznia - dla osób, które skończyły 70 lat. Szczepienia zaczną się po 25 stycznia. Osoby z innych grup wiekowych będą mogły od tego dnia zgłosić chęć zaszczepienia.

Zarejestrować się na szczepienie można poprzez:

Pełna mapa punktów szczepień wraz adresami i numerami telefonów dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Poszczególne etapy procedury szczepień przeciwko COVID-19 to:

 1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Po dokonaniu rezerwacji wizyty, pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Będzie on od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.
 2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
 3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
 4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Osoby niepełnosprawne oraz mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień mogą ubiegać się o dowóz na takie szczepienie. Należy wówczas skontaktować się z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Moryniu tel. 91 466 79 61
 

 

Osoby z innych grup wiekowych od 15 stycznia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne - dostaną maila.

Jak można się zgłosić?

 1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.

  Pamiętaj! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.  Jeśli otrzymasz wiadomość dotyczącą szczepień, która wygląda podejrzanie, zgłoś ją na tej stronie: https://incydent.cert.pl/

 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie zielony baner rejestracja na szcepienia covid 19

  zielony baner rejestracja na szcepienia covid 19