Gmina Moryń

Polski Bon Turystyczny

27 kwietnia 2021

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia i ma formę elektronicznego bonu, ważnego tylko do końca marca 2022 r. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Bon można wykorzystać w Polsce. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Aby otrzymać bon turystyczny, nie trzeba składać wniosku, ale należy go aktywować. Żeby to zrobić, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.  Po zalogowaniu do systemu należy wybrać zakładkę „Ogólny”, a następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Na koniec trzeba uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

Bon – w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru – przekazywany jest za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujemy podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Bon turystyczny realizowany jest od 1 sierpnia 2020 r. i pozostaje ważny tylko do końca marca 2022 r. Po tym czasie nie będzie prawdopodobnie możliwości jego wykorzystania.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Polski Bon Turystyczny logo programu

    Polski Bon Turystyczny logo programu