Gmina Moryń

Aktualności

Artykuły

Rozporządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego nr 2/2021 z dnia 20 stycznia 2021 r.

 w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa zachodniopomorskiego.

22 stycznia 2021

Ogłoszenie o naborze na rodziny wspierające

Przejdź do - Ogłoszenie o naborze na rodziny wspierające

Ośrodek Pomocy Społecznej w Moryniu zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych. 

Poszukujemy rodzin, które bezinteresownie chciałyby pomóc innym w poszukiwaniu  rozwiązań trudnych sytuacji! Zostając rodziną wspierającą można podzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć inne rodziny.

Elżbieta Serafińska - kierownik OPS
20 stycznia 2021

Skradziono paliki zabezpieczające młode drzewka przy alei owocowej w Mirowie

Przejdź do - Skradziono paliki zabezpieczające młode drzewka przy alei owocowej w Mirowie

Zwracamy się o pomoc we wskazaniu złodzieja i skradzionej własności Gminy Moryń. Skradzionych zostało 26 drewnianych palików zabezpieczających młode drzewka przy alei owocowej w Mirowie w kierunku ścieżki rowerowej. Alej owocowa, czyli „Aleja Gwiazd Polskich Sadów to projekt w ramach Strategii Rozwoju Gminy Moryń. Jego celem jest rewitalizacja starych alei owocowych w sołectwie Mirowo i w dalszym okresie czasu w całej gminie Moryń.

 
18 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Skradziono paliki zabezpieczające młode drzewka przy alei owocowej w Mirowie

Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

Przejdź do - Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy, iż do dnia 31 stycznia 2021 r. należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2020 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2021 r. Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie skutkuje koniecznością dokonania opłaty dodatkowej,  a nawet wygaśnięciem (utratą) zezwolenia.

OB - Karolina Pawlicka
12 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

Nabór na stanowisko wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego w Witnicy

Przejdź do - Nabór na stanowisko wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego w Witnicy

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu ogłasza nabór na stanowisko wychowawcy w Placówce Wsparcia Dziennego w Witnicy - na umowę zlecenie.

 

8 stycznia 2021

Zarządzenie Nr 1/2021

Przejdź do - Zarządzenie Nr 1/2021

w sprawie: rozstrzygnięcia ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w 2021 roku.

8 stycznia 2021

Obwieszczenie - polowania zbiorowe

Przejdź do - Obwieszczenie - polowania zbiorowe

Na podstawie art. 42 ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995r. Prawo Łowieckie (Dz. U. z 2019r, poz. 2033 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości że w dniach: 7-10.01.2021 od godziny 5:00, Stanica Myśliwych w Chojnie rozpoczną się polowania zbiorowe przez Koło Łowieckie "Jeleń" w Chojnie - numer obwodu 262 i 280.

30 grudnia 2020

Ośrodek Pomocy Społecznej nieczynny w Wigilię

Przejdź do - Ośrodek Pomocy Społecznej nieczynny w Wigilię

Informujemy że dzień 24 grudnia 2020 r. jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 roku.

22 grudnia 2020

Moryń jedną z atrakcji pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania

Kościół Świętego Ducha w Moryniu i Moryń, od dziś można zwiedzać online, dzięki pomerania360.eu! Miasto i jego atrakcje są punktami pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania. Zapraszamy: www.pomerania360.eu Moryń znalazł się wśród około 120 najatrakcyjniejszych miejsc polsko-niemieckiego pogranicza, które zostały umieszczone na trasie wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania.

22 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Moryń jedną z atrakcji pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania

Masz konto w banku lub SKOK-u? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

Przejdź do - Masz konto w banku lub SKOK-u? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

Blisko 70% Polaków nie wie, że w Polsce istnieje instytucja, która gwarantuje bezpieczeństwo ich rachunków w bankach i SKOK-ach. Jest nią Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli upada bank lub kasa, BFG wypłaca pieniądze osobom, które miały w nich rachunki. Wiedząc, na jakich zasadach działa – można uchronić się przed utratą dorobku życia. Dowiedz się, komu przysługują gwarancje BFG i jak sprawdzić, czy Twoje środki są bezpieczne.

8 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Masz konto w banku lub SKOK-u? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

ZGKiM nieczynny w Wigilię

Przejdź do - ZGKiM nieczynny w Wigilię

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2020 Dyrektora ZGKiM w Moryniu z dnia 21.12.2020r., informuję, że dnia 24.12.2020r. (czwartek) Zakład będzie nieczynny ( dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę 26.12.2020r.).

Dyrektor ZGKiM Henryk Kaczmar
22 grudnia 2020

Apel Koła Łowieckiego "Knieja" o pomoc

Przejdź do - Apel Koła Łowieckiego "Knieja" o pomoc

W związku z kryzysową sytuacją finansową koła apelujemy do wszystkich życzliwych nam osób oraz firm o wsparcie finansowe które pozwoliło by nam przetrwać okres pandemii. Ograniczenia spowodowane wprowadzeniem stanu epidemiologicznego jak również wprowadzenie zakazu polowań zbiorowych spowodowało małe wpływy do budżetu które uniemożliwiają nam spłatę zobowiązań za szkody łowieckie w płodach rolnych.

Koło Łowieckie „Knieja” Witnica
21 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Apel Koła Łowieckiego "Knieja" o pomoc

Zakończył się kolejny etap remontu wieży kościoła w Mirowie

Przejdź do - Zakończył się kolejny etap remontu wieży kościoła w Mirowie

Zakończył się drugi etap remontu wieży kościoła w Mirowie. Mieszkańcy sołectwa Mirowo wnieśli znaczny wkład w ten remont. Przede wszystkim finansowy. W ramach zarejestrowanej zbiórki publicznej nr 2020/3307/KS zebrano: 20.049,46 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Parafii w Godkowie, która dysponuje środkami otrzymanymi ze zbiórki publicznej, środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Moryń.

Sołtys Mirowa Marcin Cysewski
21 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Zakończył się kolejny etap remontu wieży kościoła w Mirowie

Informacja o czasie pracy Urzędu Miejskiego w Moryniu

Przejdź do - Informacja o czasie pracy Urzędu Miejskiego w Moryniu

Zgodnie z zarządzeniem nr 35/2020 z dnia 3 czerwca 2020 r. w sprawie ustalenia dla pracowników Urzędu Miejskiego w Moryniu dodatkowych dni wolnych od pracy za święta przypadające w soboty w 2020 roku, uprzejmie informuję, że dzień 24 grudnia 2020 r. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Moryniu w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 roku.

18 grudnia 2020