Gmina Moryń

Bezpieczeństwo

Artykuły

Podsumowanie roku w moryńskiej OSP

Przejdź do - Podsumowanie roku w moryńskiej OSP

Stan organizacyjny Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu stanowi 32 członków, w tym 21 zdolnych do podjęcia działań ratowniczo - gaśniczych, 8 honorowych a także 3 wspierających. Przy OSP działa drużyna młodzieżowa licząca 30 osób. W roku sprawozdawczym zarząd w składzie Hubert Krysiak- Prezes, Mariusz Grygorcewicz - Naczelnik, Marek Jaworski z-ca naczelnika, Igor Klęczar - Skarbnik oraz Paweł Garus - sekretarz, odbył 4 posiedzenia oraz 5 innych zebrań, komisja rewizyjna OSP odbyła 2 posiedzenia. Zarząd wyróżnił członków OSP za prace na rzecz jednostki: Andrzej Trochimiuk, Bocianowski Marcin, Dziedzic Robert, Tarnowski Jakub, Piątkowski Artur, Klęczar Oskar.

Hubert Krysiak - Prezes OSP Moryń
14 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Podsumowanie roku w moryńskiej OSP

Depresja w czasach pandemii

Przejdź do - Depresja w czasach pandemii

Szacuje się, że w Polsce nawet 1,5 mln osób zmaga się z depresją. Według najnowszych badań, w okresie pandemii COVID- 19, może to być nawet dwa razy więcej osób. Ponad połowa Polaków deklaruje, że zauważyło oznaki depresji u kogoś ze swojego otoczenia. Wciąż jednak nie umiemy rozmawiać o tej chorobie, a 81 proc. badanych twierdzi, że depresja jest chorobą wstydliwą i nie należy się z nią afiszować.

12 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Depresja w czasach pandemii

Trening uruchamiania syren alarmowych

Przejdź do - Trening uruchamiania syren alarmowych

Na mocy § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu właściwości oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013, poz. 96), w dniu 10 kwietnia 2021 r., o godzinie 08:41 przeprowadzony zostanie trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie gminy, w okresie zgodnym z Rozporządzeniem, tj. trzech minut, sygnał ciągły - oznaczający odwołanie alarmu. 

9 kwietnia 2021

Ogrodzenia ograniczające lub zatrzymujące migrację zwierząt z terenów leśnych

Przejdź do - Ogrodzenia ograniczające lub zatrzymujące migrację zwierząt z terenów leśnych

Na terenie gminy Moryń oraz gmin sąsiednich, trwają prace wykonywane przez Nadleśnictwo Mieszkowice w związku z nakazem Wojewody dotyczącym budowy ogrodzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt z terenów leśnych. Ogrodzenia mają za zadanie ograniczenie przemieszczania się zwierzyny w związku z rozprzestrzenianiem się ASF (Afrykańskiego pomoru świń) na terenie województwa zachodniopomorskiego. Podobne rozwiązania stosowane są w innych częściach kraju.

9 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Ogrodzenia ograniczające lub zatrzymujące migrację zwierząt z terenów leśnych

Ścieżka rowerowa przygotowana do nowego sezonu

Przejdź do - Ścieżka rowerowa przygotowana do nowego sezonu

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu na zlecenie Gminy Moryń uprzątnął moryński odcinek Trasy Pojeziernej. Dzięki tym działaniom ścieżka rowerowa jest przygotowana na nowy sezon rowerowy.

29 marca 2021

Szpital w Gryfinie szpitalem Covidowym

Przejdź do - Szpital w Gryfinie szpitalem Covidowym

Zgodnie z Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 22.03.2021 roku Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o. o. otrzymał polecenie utworzenia 32 łóżek dedykowanych pacjentom hospitalizowanym z powodu podejrzenia/zakażenia chorobą zakaźną wywołaną wirusem SARS-CoV-2. W związku z powyższym od 25.03.2021 roku od godziny 15.00 Szpital zostaje przemianowany na tzw. szpital covidowy.

25 marca 2021
Czytaj więcej o: Szpital w Gryfinie szpitalem Covidowym

Zasady postępowania z wilkami

Przejdź do - Zasady postępowania z wilkami

Zwiększenie populacji wilka w powiecie gryfińskim wiąże się z możliwością wystąpienia sytuacji konfliktowych, w tym szkód i zagrożenia bezpieczeństwa ludzi. Wszystkie niepokojące spotkania z wilkami powinny być wyjaśniane. Należy o nich informować Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie lub Urząd Miejski w Moryniu tel. 91 466 79 55 gnd@moryn.pl

24 marca 2021
Czytaj więcej o: Zasady postępowania z wilkami

Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19

Przejdź do - Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19

Na wniosek Powoatowego Urzędu Pracy przekazujemy informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca do składania wniosków o udzielenie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej w formie elektronicznej na stronie Praca.gov.pl.

17 marca 2021
Czytaj więcej o: Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19

Skierowanie na test w kierunku SARS-CoV-2 online

Przejdź do - Skierowanie na test w kierunku SARS-CoV-2 online

Osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia koronawirusem, mogą zgłosić się na test w kierunku SARS-CoV-2 przez formularz na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/dom. Od momentu wystawienia skierowania będą podlegać kwarantannie, a test wykonają bezpłatnie.

17 marca 2021
Czytaj więcej o: Skierowanie na test w kierunku SARS-CoV-2 online

Rozpoczęła się budowa Posterunku Policji w Moryniu

Przejdź do - Rozpoczęła się budowa Posterunku Policji w Moryniu

Rozpoczęła się budowa Posterunku Policji w Moryniu. Nowa siedziba moryńskich policjantów ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.  Koszt samej budowy to ponad 2,065 mln złotych, natomiast całość inwestycji z wyposażeniem ma wynieść ponad 2,275 mln złotych. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu Policji. Będzie to budynek jednokondygnacyjny o powierzchni 152,5 m2. 

3 marca 2021
Czytaj więcej o: Rozpoczęła się budowa Posterunku Policji w Moryniu

Podziękowanie

Przejdź do - Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję pomocy pogorzelcom z Przyjezierza, których dom uległ spaleniu 17 lutego tego roku. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy przekazali poszkodowanym niezbędne rzeczy, wpłacili darowiznę oraz każdemu, kto w jakiejkolwiek formie zaangażował się w pomoc. Wasza pomoc jest nieoceniona. Dziękuję.

Burmistrz Morynia Józef Piątek
24 lutego 2021
Czytaj więcej o: Podziękowanie

Prowadzona jest zbiórka pieniężna dla pogorzelców z Przyjezierza

Przejdź do - Prowadzona jest zbiórka pieniężna dla pogorzelców z Przyjezierza

Gmina Moryń ogłasza, że prowadzona jest zbiórka pieniężna dla pogorzelców z Przyjezierza, którym w nocy z 16 na 17 lutego 2021 r. uległ spaleniu dom. Prosimy o wpłaty na konto:

Burmistrz Morynia i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu
18 lutego 2021
Czytaj więcej o: Prowadzona jest zbiórka pieniężna dla pogorzelców z Przyjezierza

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Przejdź do - Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

12 lutego 2021
Czytaj więcej o: Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Strażackie podsumowanie 2020 roku

Przejdź do - Strażackie podsumowanie 2020 roku

Na stronie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gryfinie pojawiło się strażackie podsumowanie ubiegłego roku. Straż Pożarna, zarówno Państwowa jak i Ochotnicza, w 2020 roku interweniowała do 1799 zdarzeń. Na terenie powiatu doszło do 545 pożarów, 1131 miejscowych zagrożeń (wichury, plamy oleju, pomoc innym służbom itp.), zanotowano również 123 alarmy fałszywe. Strażacy średnio interweniowali prawie 5 razy dziennie.

13 lutego 2021
Czytaj więcej o: Strażackie podsumowanie 2020 roku