Gmina Moryń

Bezpieczeństwo

Artykuły

Ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze

Przejdź do - Ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze na terenie 15 powiatów województwa zachodniopomorskiego (białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński, Świnoujście i wałecki) od godz. 03:00 dnia 24.01.2024 do godz. 03:00 dnia 25.01.2024 prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe burze z porywami wiatru do 100 km/h. Stopień zagrożenia - 2 w skali 3-stopniowej.

24 stycznia 2024

Obwieszczenie - Kwalifikacja Wojskowa 2024

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 09 stycznia 2024 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2024 roku

9 stycznia 2024
Czytaj więcej o: Obwieszczenie - Kwalifikacja Wojskowa 2024

Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Przejdź do - Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Jednym z elementów sylwestrowej zabawy są fajerwerki. Jeśli już zdecydujemy się na używanie wyrobów pirotechnicznych pamiętajmy, że tylko w połączeniu z zachowaniem szczególnej ostrożności i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, będziemy mogli cieszyć się nadchodzącym Nowym 2024 Rokiem. Bezpieczeństwo nasze i najbliższych w dużej mierze zależy od nas samych. Niestety niewłaściwe używanie środków pirotechnicznych potrafi poważnie zagrozić naszemu zdrowiu lub życiu, a także być przyczyną pożarów. Bądźmy odpowiedzialni!

29 grudnia 2023
Czytaj więcej o: Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - silny wiatr

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Burmistrz Morynia ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie powiatu gryfińskiego. Przewiduje się od godz. 19:00 dnia 21.12.2023 do godz. 19:00 dnia 22.12.2023 wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu.

21 grudnia 2023

Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przejdź do - Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przypominamy udającym się na plażę w Moryniu, że w okresie letnim najlepiej zaparkować samochód przy „Kamiennym Ogrodzie”, przy skrzyżowaniu ul. Jeziornej i ul. Akacjowej. Z tego miejsca do plaży jest tylko 500 m, czyli około 5 min spacerem.

Z uwagi na wąskie ulice prowadzące od obwarowań miejskich do i z plaży absolutnie zabronione jest parkowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi (poza oznaczonymi parkingami). Należy pamiętać też, że te odcinki dróg są jednokierunkowe.

13 lipca 2023
Czytaj więcej o: Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed burzami na terenie 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym powiatu gryfińskiego. Od godz. 16:00 dnia 26.06.2023 do godz. 01:00 dnia 27.06.2023 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad.

26 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Przejdź do - Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Od soboty 24 czerwca, czyli od pierwszego dnia wakacji, moryńska plaża jest strzeżona przez ratowników. O bezpieczeństwo, kolejny już rok, dbać będą wykwalifikowani ratownicy wodni z firmy ZHU „Romulus”. Pracować będą codziennie, w godzinach 10 – 18, aż do 31 sierpnia. Przypominamy, że wypoczynek pod okiem ratownika nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Na plaży zakazane jest m.in.: pływanie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, pozostawianie małych dzieci bez nadzoru oraz skakanie do wody z pomostu.

24 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Szklanka krystalicznie czystej wody, dla wielu z nas rzecz oczywista w wielu częściach świata jest nadal symbolem luksusu i zbytku. Należy pamiętać, że zasoby dostępnej wody pitnej na Ziemi się kurczą. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy stworzył Dekalog IMGW „Oszczędzamy wodę”. Woda to nasz największy skarb, oto kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia:

 

21 czerwca 2023
Czytaj więcej o: HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

Przejdź do - Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed upałem oraz burzami na terenie m.in.: powiatu gryfińskiego. Przez dwa kolejne dni 20 i 21 czerwca 2023 r. prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 34°C. Prognozowane są również burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20-35 mm lub porywy wiatru o prędkości do 70-85 km/h. Miejscami możliwy grad.

20 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed burzami z gradem na terenie powiatu gryfińskiego. 16.06.2023 r. (dziś) od godz. 12:00 do godz. 20:00 prognozowane są rozproszone burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami możliwy drobny grad.

16 czerwca 2023

Zagrożenie pożarowe lasów

Przejdź do - Zagrożenie pożarowe lasów

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu na terenach leśnych województwa zachodniopomorskiego II i III stopnia zagrożenia pożarowego. Apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w pobliżu terenów leśnych. W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie powiadomić Straż Pożarną - telefon alarmowy 112. W związku z bardzo niską wilgotnością ściółki mogą być wprowadzane okresowe zakazy wstępu do lasu. 

12 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Zagrożenie pożarowe lasów

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Przejdź do - Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. z 2022 poz. 2632) Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 31 sierpnia 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: CHARLIE-CRP, BRAVO na terenie całego kraju oraz BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.

1 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Obowiązkowe wyposażenie roweru

Przejdź do - Obowiązkowe wyposażenie roweru

Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

8 maja 2023
Czytaj więcej o: Obowiązkowe wyposażenie roweru

Aplikacja Schrony

Przejdź do - Aplikacja Schrony

Biuro Bezpieczeństwa Informacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej udostępniło aplikację Schrony. Jest to system przedstawiający pierwszy etap inwentaryzacji miejsc doraźnego schronienia, w tym budowli ochronnych, pełniących rolę osłony przed m.in. ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Aplikację można przeglądać na stronie internetowej: https://strazpozarna.maps.arcgis.com/

25 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Aplikacja Schrony