Gmina Moryń

Sport

Artykuły

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

Przejdź do - Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

W dniu 29 maja 2021 r. w Świnoujściu nasi zawodnicy brali udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży. UKS Karate Kyokushin z Morynia reprezentowało 7 zawodników. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników. Zawody przeznaczone były dla dzieci w wieku od 5 do 15 roku życia. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe).

 

1 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Przejdź do - Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Już 31 lipca 2021 XXI edycja Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko – Jak co roku 15 kilometrowa trasa biegu wytyczona jest zabytkowymi ulicami Morynia, ścieżką dookoła Jeziora Morzycko oraz przez malowniczo położone miejscowości Gądno i Przyjezierze. Bieg na dystansie 4 km obejmuje jedną pętlę ulicami Morynia. Start i Meta zawodów znajdują się przy KAMIENNYM OGRODZIE (ul. Jeziorna). Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na: https://zapisy.ultimasport.pl/681 (Płatności Tpay dostępne będą od piątku 28 maja) Liczba zgłoszeń do biegów ograniczona.

26 maja 2021
Czytaj więcej o: Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Morska Perła 2021

Przejdź do - Morska Perła 2021

8 maja 2021 r. w Kołobrzegu odbył się II Turniej Dzieci i Młodzieży "Morska Perła 2021", w którym udział wzięło 230 zawodników z 24 ośrodków z terenu całego kraju. UKS Karate Kyokushin Moryń reprezentowało 8 zawodników. Kierownikiem naszej reprezentacji był Marcin Florczak, a w składzie sędziowskim zawodów byli: Piotr Kos i Wiktoria Wiergowska.

13 maja 2021
Czytaj więcej o: Morska Perła 2021

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

Przejdź do - Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

W sobotę 20.03.2021 r. w Płotach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Była to impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Płoty pod patronatem Polskiego Związku Karate. W zawodach wzięło udział 240 zawodników z 27 klubów. Moryński klub Karate Kyokushin reprezentowali: Marcin Florczak, Vanessa Florczak oraz Wiktoria Wiergowska. Kierownikiem drużyny był sensei Piotr Kos.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
22 marca 2021
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

W dniach 6 – 7.03.2021 w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie kadry karate kyokushin województwa Zachodniopomorskiego, w którym udział wzięło 134 zawodników z 19 ośrodków. Treningi prowadzone były przez trenerów kadry narodowej, a głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników do zbliżających się zawodów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kumite, taktykę walki, wytrzymałość oraz rozgrzewkę poprzedzającą start w zawodach. Z moryńskiego klubu karate kyokushin w zgrupowaniu wzięli udział Florczak Marcin, Wiergowska Wiktoria, Florczak Vanessa oraz sensei Piotr Kos.

9 marca 2021
Czytaj więcej o: Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

Zofia Fragstein-Niemsdorff w kadrze juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - Zofia Fragstein-Niemsdorff w kadrze juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego
Ciężka praca młodej amazonki z Gminy Moryń Zofii Fragstein-Niemsdorff, zaowocowała kolejnym sukcesem. Reprezentantka Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu została zakwalifikowana do kadry juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego w ujeżdżeniu. W ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii junior młodszy,  Zofia w parze z koniem "Ramiro" została sklasyfikowana na trzecim miejscu.
Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu
22 lutego 2021

Trening Świąteczny w UKS Karate Kyokushin Moryń

Przejdź do - Trening Świąteczny w UKS Karate Kyokushin Moryń

W dniu 21 grudnia w UKS Karate Kyokushin Moryń odbył się Trening Świąteczny na którym klub odwiedził Święty Mikołaj.

24 grudnia 2020

Wielka szansa dla mieszkanki naszej gminy

Przejdź do - Wielka szansa dla mieszkanki naszej gminy

Polski Związek Jeździecki informuje, że Zofia Fragstein- Niemsdorff wraz z koniem Ramiro (Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu) została zakwalifikowana przez trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej Pana Andrzeja Sałackiego na zgrupowanie preselekcyjne do kadry narodowej Juniorów w ujeżdżeniu. 

Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu
17 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Wielka szansa dla mieszkanki naszej gminy

Kolejny sukces Wiktorii Wiergowskiej z Morynia

Przejdź do - Kolejny sukces Wiktorii Wiergowskiej z Morynia

W sobotę w Bydgoszczy odbyły się ogólnopolskie zawody Karate Kyokushin „YOUNG OYAMA`S CUP”. W V edycji tych zawodów udział wzięło 23 kluby z całej Polski z 6 organizacji. UKS Karate Kyokushin z Morynia reprezentowała Wiktoria Wiergowska wraz z trenerem Piotrem Kosem, który był jednym z sędziów zawodów. Wiktoria zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek (+60 kg).

Zarząd UKS KK Moryń
1 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Kolejny sukces Wiktorii Wiergowskiej z Morynia

Marcin Florczak brązowym medalistą XXI MP Seniorów Open Karate Kyokushin

Przejdź do - Marcin Florczak brązowym medalistą XXI MP Seniorów Open Karate Kyokushin
Reprezentant Moryńskiego Klubu Karate Kyokushin, Marcin Florczak wywalczył brązowy medal na XXI MP Seniorów Open Karate Kyokushin. W zawodach, które odbyły się 14 listopada w Katowicach wzięło udział 66 zawodników z 37 klubów. Tego dnia odbyły się również MP Juniorów Młodszych w których startowała Vanessa Florczak, która zajęła 9 miejsce w konkurencji kata. W MP juniorów młodszych startowało 173 zawodników z 70 klubów. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Zawodnikom sekundował sensei Piotr Kos.
Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
16 listopada 2020
Czytaj więcej o: Marcin Florczak brązowym medalistą XXI MP Seniorów Open Karate Kyokushin

Informacja z Mistrzostw Polski

Przejdź do - Informacja z Mistrzostw Polski

7 listopada 2020 w Zielonkach pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin w kat. młodzieżowców razem z Mistrzostwami Polski juniorów - w sumie z udziałem 162 zawodników reprezentujących blisko 70 klubów Kyokushin. W kategorii juniorek (+60kg) Wiktoria Wiergowska z UKS KK Moryń wywalczyła drugie miejsce. W jej kategorii startowało 15 zawodniczek, więc dotarcie do finału nie było łatwe. Zawodniczką opiekował się sensei Piotr Kos.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
10 listopada 2020
Czytaj więcej o: Informacja z Mistrzostw Polski

Kolejne sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

Przejdź do - Kolejne sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

W niedzielę 8 listopada 2020 r. zakończyły się w Michałowicach Halowe Mistrzostwa Polski dzieci w ujeżdżeniu startujących na dużych koniach, w których udział wzięła zawodniczka Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu Zofia Fragstein- Niemsdorff. W piątek w I półfinale w programie D1 zajęła I miejsce z punktacją 71,404. W sobotę w II półfinale w programie D2 zajęła III miejsce z punktacją 69,831. W niedzielę w finale konkursu WMP w programie D3 zajęła I miejsce z punktacją 72,230.

Stowarzysze Podkowa w Moryniu
8 listopada 2020
Czytaj więcej o: Kolejne sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

Przejdź do - XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

138 zawodników z 15 ośrodków z różnych stron kraju, a nawet zagranicy wzięło udział w XVI Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Były to nietypowe zawody, bo rozgrywane w reżimie sanitarnym. Ze względu na epidemię zawodnikom mierzono temperatury, a na trybunach zabrakło publiczności.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
20 października 2020
Czytaj więcej o: XVI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

Trwa dobra passa Zofii Fragstein-Niemsdorff

Przejdź do - Trwa dobra passa Zofii Fragstein-Niemsdorff

Trwa dobra passa Zofii Fragstein-Niemsdorff, mieszkanki Gminy Moryń i członkini Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu. Zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Regionu Zachodniopomorskiego w Ujeżdżeniu. Zawody odbyły się w dniach 03-04 października w miejscowości Budzistowo koło Kołobrzegu.

Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu
6 października 2020
Czytaj więcej o: Trwa dobra passa Zofii Fragstein-Niemsdorff