Logo Miasta i Gminy Moryń

„Moryńska Trójka” – Biegi uliczne 2025

W piątek 30 maja odbyła się 32. edycja biegów ulicznych pod nazwą „Moryńska Trójka”. Dla niektórych zawodników były to kolejne, zwyczajne zawody biegowe, natomiast dla początkujących biegaczy, szczególnie tych najmłodszych – było to wyjątkowo emocjonujące wydarzenie. To dzień, w którym bieganie zyskało inny wymiar, to pierwsza rywalizacja.

Każdego roku w biegu uczestniczą osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Moryniu i to oni wraz z opiekunami Siostrą Dyrektor Małgorzatą Kałdowską oraz Edytą Domaradzką rozopczęli rywalizację biegową. Wystartowały również dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Moryniu i oddziału w Witnicy.

W biegu głównym, czyli na dystansie tytułowych „3 kilometrów”, wystartowali zarówno dorośli, w tym nauczyciele z dyrektorem ZS w Moryniu p. Krzysztofem Jazem na czele oraz starsza
i młodsza grupa młodzieży. Na uwagę zasługuje start w biegu głównym 6-letniego chłopca (pod opieką taty) Natana Kruszyńskiego, który pokonał trasę 3 km we wspaniałym stylu, a tym samym zdobył serca wszystkich kibiców.

Medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury wręczyli Przewodnicząca Rady Miejskiej w Moryniu Katarzyna Potapińska, Sekretarz Gminy Moryń Barbara Nawrolska oraz Marta Garbart – kierownik Referatu Oświaty w Moryniu.

Klasyfikacja nagrodzonych:

KLASA „0”

DZIEWCZYNKI:
  • Antonina Dłużnik,
  • Mia Krawczyk,
  • Maria Kaczmarek.
CHŁOPCY:
  1. Jan Kukla,
  2. Tymek Jeremicz,
  3. Borys Ludwiczak

KLASA I

 
DZIEWCZYNKI:
  1. Dobrosława Choroszewicz,
  2. Zuzanna Ratańczuk,
  3. Julia Kaczmarek
CHŁOPCY:
  1. Jan Dobrowolski,
  2. Miłosz Turbicki,
  3. Bartosz Podleszczuk.

KLASA II

 DZIEWCZYNKI:
  1. Kasandra Budzyń,
  2. Emilia Kwiręg,
  3. Kinga Rąpała.
CHŁOPCY:
  1. Antoni Ratajczak,
  2. Jan Galas,
  3. Maciej Kowalczyk.

KLASA III

 
DZIEWCZĘTA:
  1. Eliza Klonowska,
  2. Aleksandra Abratańska,
  3. Olga Prus.
CHŁOPCY:
  1. Alan Chrzanowski,
  2. Maksymilian Bieniek,
  3. Stanisław Koźlik.

KLASA IV

 DZIEWCZĘTA:
  1. Eliza Klonowska,
  2. Aleksandra Abratańska,
  3. Olga Prus.
CHŁOPCY:
  1. Alan Chrzanowski,
  2. Maksymilian Bieniek,
  3. Stanisław Koźlik.

KLASA V – VI

DZIEWCZĘTA:
  1. Gabriela Bieniek,
  2. Nadia Jeremicz,
  3. Lena Gumulak.
CHŁOPCY:
  1. Piotr Tokarski,
  2. Kacper Breintenbach,
  3. Michał Cieślak.

KLASA VII – VIII

DZIEWCZĘTA:
  1. Aleksandra Kukla,
  2. Alicja Kukla,
  3. Zuzanna Bieniek.
CHŁOPCY:
  1. Paweł Tokarski,
  2. Oskar Dobrowolski,
  3. Franciszek Mularczyk.

BIEG GŁÓWNY

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

KOBIETY:
  1. Nikola Jeremicz,
  2. Zuzanna Mendyk,
  3. Alicja Kukla, Aleksandra Kukla.
MĘŻCZYŹNI:
  1. Dominik Rozkrut,
  2. Wojciech Kucharczyk,
  3. Jakub Broniszewski.

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania dyrekcji i gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół w Moryniu, Burmistrzowi Morynia p. Sławomirowi Jaskowi, p. Katarzynie Potapińskiej, Barbarze Nawrolskiej i Marcie Garbart za wsparcie. Ogromne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP w Starym Objezierzu, Moryniu i Witnicy za zabezpieczenie trasy biegów (bez WAS nic..!.), za opiekę medyczną p. Maryli Szynklewskiej. Dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Policji w Gryfinie, funkcjonariuszom Komisariatu w Chojnie i Moryniu – dziękujemy pięknie!

Sponsorem upominków był Bank Spółdzielczy w Chojnie oraz Nadleśnictwo w Mieszkowicach, do których również kierujemy wielkie podziękwania.

Pilotami zawodów byli Michał Woźniak i Filip Gątarek, którym również bardzo dziękujemy. Ogromne podziękowania kierujemy także do Rodziców za fantastyczny doping i radosną atmosferę.

Marta Cacek
Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu

Galeria dostępna na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu - https://mokmoryn.pl/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności