Rajd pieszy Trip 411

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2017

       Trip 411 to pieszy rajd byłą linią kolejową na odcinku Godków-Siekierki. Swoją nazwą nawiązuje do nr linii kolejowej nr 411, która funkcjonowała na tym odcinku do 1991r. Aktualnie na trasie po byłej linii kolejowej 411 prowadzony jest proces przygotowania budowy - drogi rowerowej R20 – Trasa Pojezierzy na odcinku Siekierki-Trzcińsko Zdrój i dalej w kierunku Pojezierza Drawskiego. Będzie to okazja do przejścia tą trasą przed wybudowaniem drogi rowerowej w formule Tripu, który staje się coraz bardziej popularny w formule dostosowanej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

       TRIP411 odbędzie się 25 listopada 2017 r. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 10.15 - zbiórka stacja PKP Godków w godz. 9.30 – 10.00. Celem TRIP411 jest zapoznanie z przebiegiem przyszłej drogi rowerowej Trasa Pojezierzy (R20), przedstawienie bezpieczeństwa projektowanych dróg rowerowych, popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej; poznanie walorów przyrody okolic Chojny, Morynia, Cedyni. Integracja środowiska turystycznego; aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

       Trasa TRIP411 to około 21 km i będzie wiodła byłym torowiskiem, wiaduktem nad torami, malowniczymi widokami, drogami polnymi, byłymi stacjami kolejowymi.

Podczas TRIP411 przewidziane są dwa punkty zadaniowe:

  • Przystanek : Przyjezierze /działa 109/,
  • Przystanek: Stare Objezierze/świetlica/.

Meta TRIP411: Siekierki (parking koło mostu kolejowego) gdzie zapewniamy poczęstunek oraz autokar powrotny do Chojny.

Zapisy na TRIP411 do 24 listopada 2017r. tylko drogą elektroniczną, przez stronę internetową: www.elektronicznezapisy.pl

Oficjalny serwis internetowy z informacjami,  aktualnościami, trasą i regulaminem TRIP411  https://www.facebook.com/trip411/

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno

Sołectwo Gądno

Współorganizatorzy:

 GST „Tur-Mor” w Przyjezierzu

Odział Powiatowy WOPR Gryfino

Sołectwo Stare Objezierze

Centrum Kultury w Chojnie

Muzeum w Starych Łysogórkach

OSP w Starym Objezierzu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat Rajdu pieszego Trip 411

    Plakat Rajdu pieszego Trip 411

  • Powiększ zdjęcie Mapa Rajdu

    Mapa Rajdu