Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

X jubileuszowa edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie

Przejdź do - X jubileuszowa edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie

"Najpiękniejsze Miejsce na Ziemi - dotarłeś do celu".  To hasło już po raz 10 przyświeca organizatorom Aksamitnego Festiwalu w Mirowie w gminie Moryń. W tym roku jubileuszowy 10 festiwal, który odbył się 23 września w sobotę, nie obył się bez podziękowań, życzeń i prezentów.

Stowarzyszenie Nasze - Aksamitne Mirowo i Sołtys Mirowa
26 września 2023
Czytaj więcej o: X jubileuszowa edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie

Obowiązkowa deratyzacja na terenie gminy i miasta Moryń

OGŁOSZENIE

Informuję wszystkich właścicieli nieruchomości, zarządców budynków, że w dniach od 2 października 2023 r. do 30 listopada 2023 r. należy przeprowadzić obowiązkową deratyzację (ograniczenie populacji mysz i szczurów). Akcję deratyzacji przeprowadza się  na  własny koszt. Miejsca wyłożenia trutek muszą być oznakowane i zabezpieczone tak, aby zapobiec przypadkowym kontaktom ludzi oraz zwierząt z wyłożoną trutką.

Obowiązek deratyzacji wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku  na terenie gminy Moryń oraz zarządzenia nr 88/2023 Burmistrza Morynia z dnia 25 września 2023 r. w sprawie obowiązkowej deratyzacji i wyznaczenia terminu jej przeprowadzenia na terenie miasta i gminy Moryń.

 

Burmistrz Morynia

Józef Piątek

26 września 2023

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyjezierze

Przejdź do - Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyjezierze
Burmistrz Morynia informuje, o trwających pracach budowlanych związanych z realizacją projektu pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyjezierze z przesyłem do oczyszczalni ścieków w Moryniu w ramach programu Polski Ład". W ramach zadania planowane jest wykonanie sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej, kanalizacji tłocznej, pompowni ścieków oraz studni kanalizacyjnych.  Na załączonych zdjęciach widoczny jest aktualny postęp prowadzonych prac.
 
25 września 2023
Czytaj więcej o: Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyjezierze

Znaleziono psa w okolicy miejscowości Bielin

Przejdź do - Znaleziono psa w okolicy miejscowości Bielin

Koło miejscowości Bielin znaleziono psa, który się przybłąkał lub został porzucony. Prosimy wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu właściciela psa o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Moryniu (pokój nr 2), tel. 91 466 79 54. Jednocześnie informuje się, że w przypadku nie ustalenia właściciela, pies może zostać przekazany do adopcji lub schroniska dla bezdomnych zwierząt. Obecnie pies przebywa w tymczasowym punkcie przetrzymywania w Moryniu.

GMOŚ
25 września 2023

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Odpady wielkogabarytowe będą odbierane jedynie na zgłoszenie!!!

Samochód po odbiór odpadów przyjedzie tylko wówczas, gdy właściciel nieruchomości poinformuje Biuro Związku Gmin Dolnej Odry (telefonicznie: 91 4615088 lub +48 519096627, mailowo: biuro@zgdo.eu bądź pocztą tradycyjną: ZGDO w Chojnie, ul. Narciarska 57, 74-500 Chojna, że przy jego nieruchomości będą one wystawione.

Odpady wielkogabarytowe do odbioru należy zgłosić co najmniej na 7 dni przed terminem wskazanym w harmonogramie: Dolsko, Przyjezierze, Mirowo 10.10.2023 r.

Terminy wywozu odpadów w pozostałych miejscowościach będą przekazywane z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

GMOŚ
25 września 2023

Gmina Moryń wyróżniona

Przejdź do - Gmina Moryń wyróżniona

Podczas tegorocznego Forum Miasteczek Polskich, które odbyło się w Warszawie w dniach 20-21 września 2023 r., Burmistrz Morynia Józef Piątek odebrał wyróżnienie w rankingu „Lider w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych”. 

22 września 2023
Czytaj więcej o: Gmina Moryń wyróżniona

ROZPORZĄDZENIE NR 24/2023 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

z dnia 20 września 2023 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa zachodniopomorskiego

22 września 2023

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Bielin

Przejdź do - Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Bielin

Burmistrz Morynia informuje, że na terenie gminy Moryń Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie realizuje inwestycję polegającą na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Bielin. Załączona fotografia przedstawia aktualny stan zaawansowania robót.

21 września 2023

Wrześniowy Wieczór Muzyczny z…

Przejdź do - Wrześniowy Wieczór Muzyczny z…

Zarząd Mieszkańców oraz Parafia pw. Świętego Ducha w Moryniu zapraszają na „Wrześniowy Wieczór Muzyczny z…” który odbędzie się w niedzielę, 24 września 2023 r.

 

21 września 2023
Czytaj więcej o: Wrześniowy Wieczór Muzyczny z…

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Przejdź do - „Sprzątanie świata łączy ludzi”

W dniach 15 – 17 września 2023 roku została przeprowadzona na terenie gminy Moryń akcja pn. „Sprzątanie świata łączy ludzi” Sprzątanie Świata – Polska 2023. W akcji udział wzięli: Zespół Szkół w Moryniu, sołectwa Gminne, Stowarzyszenie Tur – Mor. 

GMOŚ
21 września 2023
Czytaj więcej o: „Sprzątanie świata łączy ludzi”

Festyn Jeździecki w Skotnicy koło Morynia.

Przejdź do - Festyn Jeździecki w Skotnicy koło Morynia.

W sobotę, 16 września 2023 r. odbył się kolejny Festyn Jeździecki w Skotnicy koło Morynia. Zawodnicy w różnym wieku rywalizowali w konkurencjach ujeżdżenia w kategoriach L1 i P1 oraz w skoków w kategoriach mini LL, LL i L.

Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu i Ośrodek Jeździecki Podkowa w Skotnicy
20 września 2023
Czytaj więcej o: Festyn Jeździecki w Skotnicy koło Morynia.

Dzień Przedszkolaka

Przejdź do - Dzień Przedszkolaka

20 września każdego roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Również w Gminie Moryń pamiętamy o tym dniu. Wszystkie grupy przedszkole z Morynia oraz Witnicy zgromadziły się na placu przy Urzędzie Miejskim w Moryniu, gdzie wspólnie odśpiewały piosenkę. 

20 września 2023
Czytaj więcej o: Dzień Przedszkolaka

Inwestycja polegającą na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Klępicz

Przejdź do - Inwestycja polegającą na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Klępicz

Burmistrz Morynia informuje, że na terenie gminy Moryń Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie realizuje inwestycję polegającą na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 125 w m. Klępicz. Załączona fotografia przedstawia aktualny stan zaawansowania robót.

20 września 2023

Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania

Przejdź do - Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania

15 października 2023 r. odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum ogólnokrajowe. Osoby, które mieszkają w Gminie Moryń, ale nie są tu zameldowane na pobyt stały lub ujete na swój wniosek w stałym obwodzie głosowania, a także wszyscy, którzy tego dnia wyjeżdżają do innych  gmin też mogą wziąć w nich udział. W tym celu należy np.: złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania lub pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

20 września 2023
Czytaj więcej o: Jak zagłosować poza miejscem zamieszkania