Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Czasopismo "ZUS dla Seniora"

Przejdź do - Czasopismo "ZUS dla Seniora"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów po raz kolejny organizuje Dzień Seniora. Z tej okazji przygotowane zostało czasopismo „ZUS dla Seniora”, a w nim m. in. artykuły o zmianie zasad ustalania wysokości emerytury, rehabilitacji leczniczej w ZUS oraz dodatkowe świadczenie w listopadzie.

Zapraszamy do lektury.

20 października 2021

Konkurs Marszałka ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021” dla organizacji pozarządowych

Przejdź do - Konkurs Marszałka ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021” dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe z terenu województwa zachodniopomorskiego mogą zgłaszać się do konkursu ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021”. To już czwarta edycja konkursu, w którym na organizacje z regionu (stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń, wopr-y, itp.) czekają nagrody finansowe i wyróżnienia.

Cel konkursu to wyróżnienie ciekawych inicjatyw zrealizowanych przez organizacje pozarządowe w 2020 roku, uhonorowanie i promocja działań zachodniopomorskich organizacji, wzmacnianie wizerunku organizacji z regionu oraz zwiększenie świadomości mieszkańców województwa na temat działalności społecznej.

20 października 2021
Czytaj więcej o: Konkurs Marszałka ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021” dla organizacji pozarządowych

Ogólnopolski konkurs fotograficzny pn. "Cysterski ślad w czterech porach roku"

Przejdź do - Ogólnopolski konkurs fotograficzny pn. "Cysterski ślad w czterech porach roku"

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Cysterski ślad w czterech porach roku". Konkurs trwa od 15 października 2021 r. do 15 lipca 2022. Formularz zgłoszeniowy i Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie : www.gminycysterskie.org oraz w plikach do pobrania w artykule.

Zapraszamy do udziału.

21 października 2021

Ostry piasek w Mirowie, czyli Mikrodotacje

Przejdź do - Ostry piasek w Mirowie, czyli Mikrodotacje

Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu: „Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023”. W ramach projektu 16 października 2021 tego roku odbyły się warsztaty renowacji starego sprzętu gospodarstwa domowego i gospodarczego. Na potrzeby tego wydarzenia zakupione zostały: pistolet do piaskowania, kompresor, opalarka, środek do piaskowania.

19 października 2021
Czytaj więcej o: Ostry piasek w Mirowie, czyli Mikrodotacje

Bezpieczne przejście dla pieszych

Przejdź do - Bezpieczne przejście dla pieszych
7 października br. na posiedzeniu Zarządu Powiatu wybrano koncepcję przebiegu planowanej ścieżki rowerowej, pomiędzy Przyjezierzem a Moryniem, która docelowo połączy Trasę Pojezierzy Zachodnich z miastem Moryń. Przyjęty wariant zostanie teraz zaprojektowany w szczegółach, a następnie czynione będą starania nad pozyskaniem środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Na tym samym posiedzeniu podpisana została umowa o dofinansowanie budowy przejścia dla pieszych w miejscowości Dolsko (gmina Moryń).
8 października 2021
Czytaj więcej o: Bezpieczne przejście dla pieszych

Święto drzewa pod hasłem - Dla Przyrody!

Przejdź do - Święto drzewa pod hasłem - Dla Przyrody!

8 października 2021 r , w związku z przypadającym 10 października Świętem drzewa pod hasłem - "Dla Przyrody!" na Placu Wolności przed Urzędem Miejskim w Moryniu można było odebrać sadzonki drzew tj. świerki, lipy, dęby, buki czy brzozy. Wręczał je Pan Burmistrz Józef Piątek. Sadzonki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

8 października 2021
Czytaj więcej o: Święto drzewa pod hasłem - Dla Przyrody!

Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Przejdź do - Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

AKTUALIZACJA !

Zmiany wprowadzają doprecyzowanie kwestii przekazania sprzętu do użytkownika końcowego oraz monitorowania efektów projektu. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną dokumentacją.

Jednocześnie, w przypadku, gdy Gmina pozyskała już oświadczenia od użytkowników końcowych na uprzednich wzorach oświadczenia, informujemy, że będą one kwalifikowalne. Zmiany w oświadczeniu mają na celu doprecyzowanie i rozszerzenie katalogu miejscowości i nie wpływają na merytorykę oświadczeń. Nie ma potrzeby dokonywania ich wymiany. 


Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim w Moryniu (ul. Plac Wolności 1, sekretariat, pok 9). Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

14 października 2021
Czytaj więcej o: Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Wyjazd na spektakl teatralny pt.:"Raj dla opornych"

Przejdź do - Wyjazd na spektakl teatralny pt.:"Raj dla opornych"

Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu organizuje wyjazd na spektakl teatralny pt.: “RAJ DLA OPORNYCH” do Teatru Współczesnego w Szczecinie. 26 listopada, godzina wyjazdu 16:45 ul. Szeroka (budynek MOK w Moryniu). KOSZT WYJAZDU (bilet + transport) – 50,00 zł. PŁATNOŚĆ PRZY ZAPISACH DO 20 października w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Ilość miejsc ograniczona.

6 października 2021

SERCE NA NAKRĘTKI W MORYNIU

Przejdź do - SERCE NA NAKRĘTKI W MORYNIU
GOLDEN GROT kowalstwo artystyczne podarowało serce na nakrętki, które stoi przy stadionie Morzycka, przy ul. Odrzeńskiej 2F w Moryniu. Wszyscy chętni mogą wrzucać tam nakrętki.
4 października 2021
Czytaj więcej o: SERCE NA NAKRĘTKI W MORYNIU

Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody!

Przejdź do - Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody!

W związku z przypadającym 10 października świętem drzewa, Burmistrz Morynia, Klub Gaja oraz Nadleśnictwo Mieszkowice, zapraszają do udziału w wydarzeniu Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody! Wydarzenie to będzie miało miejsce 8 października o godzinie 10.00 na placu przed Urzędem Miejskim w Moryniu, gdzie będzie można otrzymać sadzonki różnych drzew. 

Serdecznie zapraszamy

4 października 2021

Nowe godziny otwarcia Biura Informacji Turystycznej w Moryniu

Przejdź do - Nowe godziny otwarcia Biura Informacji Turystycznej w Moryniu
Informujemy, że od dnia 01 października 2021 r. ulegają zmianie godziny otwarcia Biura informacji Turystycznej w Moryniu.
 
Nowe godziny otwarcia:
Poniedziałek od 10.00 -14.00
Wtorek od 10.00 - 14.00
Środa od 10.00 - 14.00
Czwartek od 10.00 - 14.00
Piątek od 10.00 – 14.00
Sobota i Niedziela NIECZYNNE
4 października 2021

Zamknięcie DK31 Witniczka-Witnica

Przejdź do - Zamknięcie DK31 Witniczka-Witnica

Od wtorku, 5 października planowane jest całkowite wyłączenie dla ruchu pojazdów, odcinka drogi krajowej nr 31 pomiędzy miejscowościami Witniczka a- Witnica. Utrudnienie związane jest z przebudową przepustu zlokalizowanego na rzece Słubia,  w pobliżu miejscowości Witniczka. 

4 października 2021
Czytaj więcej o: Zamknięcie DK31 Witniczka-Witnica

Mirowo nie zwalnia. Dotacja na warsztaty

Przejdź do - Mirowo nie zwalnia. Dotacja na warsztaty
Stowarzyszenie Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023".
Program jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023. Realizowany jest przy współpracy z organizacjami: Fundacja Pod Aniołem, Komes Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., NDS FUND.
 
 
4 października 2021
Czytaj więcej o: Mirowo nie zwalnia. Dotacja na warsztaty

Pomoc w składaniu elektronicznego wniosku o świadczenie Dobry Start (300+)

Przejdź do - Pomoc w składaniu elektronicznego wniosku o świadczenie Dobry Start (300+)

W dniu 27 października 2021 r. pracownicy ZUS z Gryfina w godzinach od 1200 do 1400 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu udzielą mieszkańcom Gminy Moryń pomocy w złożeniu elektronicznego wniosku o świadczenie Dobry Start (300+) przez bankowość elektroniczną lub na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, lub na portalu emp@tia.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Moryniu
1 października 2021
Czytaj więcej o: Pomoc w składaniu elektronicznego wniosku o świadczenie Dobry Start (300+)