Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rozpoczęto II etap budowy elementów uspokojenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 125

Przejdź do - Rozpoczęto II etap budowy elementów uspokojenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 125

7 czerwca 2016 roku podczas uroczystego podpisania umowy na przebudowę wiaduktu w drodze wojewódzkiej nr 125, Burmistrz Morynia Józef Piątek, rozpoczął rozmowy na temat konieczności poprawy bezpieczeństwa na ww. drodze - w szczególności uspokojenie ruchu w Moryniu (ul. Lipowa, ul. Odrzańska) i Starym Objezierzu. Efektem prowadzonych rozmów było porozumienie zawarte 10 listopada 2016 roku pomiędzy Gminą Moryń i Województwem Zachodniopomorskim. Zgodnie z porozumieniem Gmina na własny koszt zleciła opracowanie niezbędnych dokumentacji budowlanych, a Województwo Zachodniopomorskie zobowiązało się do wykonania ww. prac na warunkach określonych w kolejnym porozumieniu.

25 maja 2019
Czytaj więcej o: Rozpoczęto II etap budowy elementów uspokojenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 125

Konkurs Gospodarczy pn. „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Przejdź do - Konkurs Gospodarczy pn. „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Sukces Pomorza Zachodniego od lat budują indywidualne sukcesy wytrwałych, odważnych i kreatywnych ludzi, którzy wykorzystują atuty regionu i swoje wizje przekuwają w biznes. Misją Konkursu Gospodarczego pn. „Twój biznes pod banderą sukcesu” organizowanego przez Pomorze Zachodnie jest promocja właśnie takich firm. Firm, które z sukcesem rozwijają się na Pomorzu Zachodnim.

24 maja 2019
Czytaj więcej o: Konkurs Gospodarczy pn. „Twój biznes pod banderą sukcesu”

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Przejdź do - Wybory do Parlamentu Europejskiego

Burmistrz Morynia podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r.:

22 maja 2019
Czytaj więcej o: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Szczepienie

Przejdź do - Szczepienie

28 maja 2019 r. w godzinach 17:30 - 19:00 w Moryniu, przy ul. Ogrodowej 11 odbędzie się szczepienie zwierząt. Koszt szczepienia - 28 zł.

22 maja 2019

Wyróżnienie Kingi Rozkrut na XIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni Do Życia"

Przejdź do - Wyróżnienie Kingi Rozkrut na XIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni Do Życia"

18 maja 2019r., na scenie Teatru Lalek Banialuk w Bielsku-Białej, odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni Do Życia". Zespół Szkół w Moryniu reprezentowała gimnazjalistka Kinga Rozkrut, przygotowująca się pod okiem instruktorki Agnieszki Serafińskiej.

20 maja 2019
Czytaj więcej o: Wyróżnienie Kingi Rozkrut na XIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni Do Życia"

Planowane wyłączenia prądu

Przejdź do - Planowane wyłączenia prądu

22 maja 2019 r. w godzinach od 9:00 do 10:30, ze względu na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjno - modernizacyjnych urządzeń elektrycznych, nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej na obszarze miasta Moryń, .

20 maja 2019
Czytaj więcej o: Planowane wyłączenia prądu

Szkolenie z cyklu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze

Przejdź do - Szkolenie z cyklu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze

W dniach 3 - 5 czerwca 2019 r. w Szczecinie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla pracowników, członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych i izb gospodarczych z cyklu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze. Organizowane jest wspólnie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

16 maja 2019
Czytaj więcej o: Szkolenie z cyklu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze

Wsparcie dla młodych rolników

Przejdź do - Wsparcie dla młodych rolników

Od 31 maja do 29 czerwca 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski na wsparcie dla młodych rolników chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. W tegorocznym naborze wprowadzono korzystne dla rolników zmiany, w tym podwyższono kwotę premii - do 150 tys. zł.

15 maja 2019
Czytaj więcej o: Wsparcie dla młodych rolników

Cykl konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

Przejdź do - Cykl konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

13 maja 2019
Czytaj więcej o: Cykl konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.

Zawody spinningowe Koła PZW 31 na jeziorze Morzycko.

Przejdź do - Zawody spinningowe Koła PZW 31 na jeziorze Morzycko.

5 maja bieżącego roku odbyły się pierwsze zawody spinningowe Koła PZW nr 31 na jeziorze Morzycko. Udział w nich wzięło łącznie 15 wędkarzy, w tym gronie były również 3 Panie. Złapano w sumie 8 szczupaków.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Zawody spinningowe Koła PZW 31 na jeziorze Morzycko.

Pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2019 r.

Przejdź do - Pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2019 r.

W związku z wejściem w życie 7 maja 2019 r. rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz rozliczania przez Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich oraz jej wysokości (Dz. U. poz. 827), Koła Gospodyń Wiejskich również w 2019 r. będą mogły otrzymać pomoc Agencji przeznaczoną na prowadzenie przez nie działalności statutowej. 

10 maja 2019
Czytaj więcej o: Pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2019 r.

XIII edycja Dnia bez Śmiecenia

Przejdź do - XIII edycja Dnia bez Śmiecenia

Do 2021 roku ze sklepów znikną plastikowe jednorazówki (patyczki higieniczne, plastikowe widelce, noże, łyżki, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki do balonów, pojemniki do żywności i styropianowe kubeczki). Dodatkowo do 2025 r. co najmniej 55 proc. odpadów komunalnych (pochodzących z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw) będzie musiało zostać poddanych recyklingowi, a cel ten w kolejnych latach będzie dalej wzrastał.

10 maja 2019
Czytaj więcej o: XIII edycja Dnia bez Śmiecenia

Kozy szukają nowego domu

Przejdź do - Kozy szukają nowego domu

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny o przygarnięcie 10 kóz. Dotychczasowy właściciel nie jest już w stanie się nimi opiekować, a  Gmina Moryń nie posiada możliwości ich przetrzymywania.

9 maja 2019
Czytaj więcej o: Kozy szukają nowego domu

VII edycja konkursu o tytuł „Sołtysa Roku”

Przejdź do - VII edycja konkursu o tytuł „Sołtysa Roku”

Twój sołtys motywuje do działania, integruje i dba o rozwój wsi? Doceń jego działalność i zgłoś go do konkursu „Sołtys Roku 2019”. Kto będzie walczył o tytuł? Wszystko w Waszych rękach. Zgłoszenia do konkursu, organizowanego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, przyjmowane są do 31 maja br.

8 maja 2019
Czytaj więcej o: VII edycja konkursu o tytuł „Sołtysa Roku”