Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ruszyło głosowanie w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich Programu Społecznik

Przejdź do - Ruszyło głosowanie w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich Programu Społecznik

Ruszyło głosowanie w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich Programu Społecznik. Zapraszamy do głosowania m.in. na projekt napisany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno "Pan Samochodzik na Pomorzu Zachodnim czyli samochodzikowa przygoda", który znajdziecie pod numerem 84/RIO/SPOŁ/2021

1 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Ruszyło głosowanie w ramach Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich Programu Społecznik

Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. wznawia działalność Pracowni RTG

Przejdź do - Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. wznawia działalność Pracowni RTG

Uprzejmie informujemy, iż Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o. wznawia działalność Pracowni RTG w budynku przy ul. Parkowej 5. Pracownia RTG jest dostępna dla pacjentów z POZ i gabinetów prywatnych w dniach poniedziałek, wtorek, środa i piątek w godzinach od 8.00 do 14.00. Prosimy pacjentów o zgłaszanie się do pracowni najpóźniej do godz.13.30. Przed wejściem na badanie pacjenci będą zobowiązani do wypełnienia ankiety i zmierzenia temperatury w namiocie znajdującym się z tyłu szpitala. Prosimy o wchodzenie na badanie wejściem głównym od frontu szpitala

30 listopada 2020

Gmina Moryń realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA

Przejdź do - Gmina Moryń realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA

Celem projektu jest realizacja zadań polegających na wspieraniu osób znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia i życia w warunkach rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, poprzez łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom, ochronę dzieci oraz kadry w żłobkach, klubach dziecięcych, placówkach edukacyjnych wskazanych w art. 2 pkt 1-3 oraz 7-8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2020 r. poz. 910).

25 listopada 2020
Czytaj więcej o: Gmina Moryń realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA

Zarządzenie 118/2020

Przejdź do - Zarządzenie 118/2020

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej - piłki nożnej oraz działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w 2021 r.

30 listopada 2020

Obwieszczenie

o polowaniach zbiorowych - Koło Łowieckie "KNIEJA" w Witnicy - numer obwodu 279

25 listopada 2020

„Dobre Słowa” - telefon dla samotnych seniorów

Przejdź do -  „Dobre Słowa” - telefon dla samotnych seniorów
W obliczu pandemii koronawirusa coraz bardziej palące stają się potrzeby dotyczę relacji i więzi społecznych, w tym odpowiedź na niepokój i lęk tych, którzy zostali sami. Seniorzy w sytuacji powszechnej kwarantanny stają się jeszcze bardziej samotni i jeszcze bardziej wykluczeni. Dlatego Szlachetna Paczka uruchamia projekt „DOBRE SŁOWA – TELEFON DLA SENIORÓW”, gdzie starsze osoby usłyszą: nie jesteście sami. Co najważniejsze - otrzymają eksperckie wsparcie. Dzwonić można codziennie w godzinach 10:00–12:00 oraz 17:00–19:00 pod numer 12 333 70 88.
23 listopada 2020
Czytaj więcej o: „Dobre Słowa” - telefon dla samotnych seniorów

Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

Przejdź do - Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

Zarząd Powiatu w Gryfinie ogłasza otwarty konkurs ofert na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Moryniu oraz nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Przewodniczący Zarządu Powiatu Wojciech Konarski
17 listopada 2020
Czytaj więcej o: Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

Aleja Gwiazd Polskich Sadów

Przejdź do - Aleja Gwiazd Polskich Sadów

Sołectwo Mirowo, we współpracy z Gminą Moryń, wykonało kolejny krok w odtworzeniu alei drzew owocowych w pasie drogowym drogi gminnej z Mirowa w kierunku Gądna, łączącej wieś ze ścieżką rowerową Trzcińsko Zdrój –Siekierki. Posadzono kolejne 60 drzew owocowych starych odmian. Zadanie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego i wykonano dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa. Powstanie tzw  „Aleja Gwiazd Polskich Sadów”, która jest częścią programu.

16 listopada 2020
Czytaj więcej o: Aleja Gwiazd Polskich Sadów

102. rocznica odzyskania niepodległości

Przejdź do - 102. rocznica odzyskania niepodległości

W tym roku przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak epidemia koronawirusa i nowe obostrzenia uniemożliwiają huczne obchody tego ważnego dnia. W związku z tym w Moryniu, 10 listopada 2020 roku, przy Obelisku znajdującym się na Placu Wolności odbyło się symboliczne złożenie kwiatów, by uczcić przypadające 11 listopada Święto Narodowe.

10 listopada 2020
Czytaj więcej o: 102. rocznica odzyskania niepodległości

Kondolencje

Rozpoczęcie Ceremonii pogrzebowej na cmentarzu w Moryniu w dniu 06.11.2020 r. o godz. 14:00

2 listopada 2020

W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte

Grafika z informacją: w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada.

Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych. To nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu.

Ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelujemy o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie.

gov.pl
30 października 2020
Czytaj więcej o: W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte

Darmowa pomoc prawna

Przejdź do - Darmowa pomoc prawna

Nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej? Masz problem prawny, związany z prawem pracy, przygotowaniem do rozpoczęcia działalności gospodarczej, dotyczący spraw rodzinnych, cywilnych, karnych, administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, podatkowych? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej. Zadzwoń: 91 351 6788 lub 91 404 5000 wew. 213 lub napisz: darmowapomoc@gryfino.powiat.pl

29 października 2020

Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie "Pod biało-czerwoną"

Przejdź do - Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie "Pod biało-czerwoną"

Drodzy mieszkańcy Gminy Moryń! Zachęcamy serdecznie wszystkich do oddania głosów w projekcie "Pod biało-czerwoną", w którym Rząd Rzeczypospolitej Polskiej sfinansuje zakup masztów i flag w każdej gminie w Polsce, w której mieszkańcy zbiorą odpowiedną ilość głosów. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

27 października 2020
Czytaj więcej o: Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie "Pod biało-czerwoną"

e-wizyty w ZUS

Przejdź do - e-wizyty w ZUS

W trosce o bezpieczeństwo klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza e-wizyty. Z dowolnego miejsca będzie można załatwić sprawę podczas wideorozmowy z pracownikiem ZUS.

 

20 października 2020
Czytaj więcej o: e-wizyty w ZUS