Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"Nie umierają nigdy Ci o których pamiętamy - bo pamięć to nieśmiertelność

Przejdź do - "Nie umierają nigdy Ci o których pamiętamy - bo pamięć to nieśmiertelność

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci księdza Kanonika - Tadeusza Marszelewskiego, wieloletniego proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Moryniu.

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia dla najbliższych składają:
Burmistrz Morynia Józef Piątek
Rada Miejska w Moryniu
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Moryniu

20 stycznia 2022

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 r.

Przejdź do - Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 r.

Burmistrz Morynia, na podstawie art. 15 ust. 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2013 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.), ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Moryń w 2022 r.. opublikowanego zarządzeniem Burmistzra Morynia nr 88/2021 z dnia 14 grudnia 2021 r.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 r.

Spotkanie z Jackiem Jekielem - autorem książki pt.: "Józef Gabriel Jęczkowiak - zapomniany bohater listopada 1918 roku. Zarys biografii"

Przejdź do - Spotkanie z Jackiem Jekielem - autorem książki pt.: "Józef Gabriel Jęczkowiak - zapomniany bohater listopada 1918 roku. Zarys biografii"
Zapraszamy na promocję książki, pt.: "Józef Gabriel Jęczkowiak - zapomniany bohater listopada 1918 roku. Zarys biografii", której autorem jest Jacek Jekiel.
 
Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2022 godz. 17.00 w Piwnicy Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.
 
17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Spotkanie z Jackiem Jekielem - autorem książki pt.: "Józef Gabriel Jęczkowiak - zapomniany bohater listopada 1918 roku. Zarys biografii"

Zarządzenie Nr 3/2022 Burmistrza Morynia Zarządzenie Nr 3/2022 Burmistrza Morynia

w sprawie powołania Komisji opiniującej oferty złożone na otwarty konkurs ofert ogłoszony 14 grudnia 2021 r. na realizację zadań publicznych w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w 2022 r.

11 stycznia 2022

Dodatek osłonowy – nowe Świadczenie

Przejdź do - Dodatek osłonowy – nowe Świadczenie

Szanowni Państwo, informujemy, że od stycznia 2022 r. można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Moryniu wnioski o świadczenie - dodatek osłonowy.

Dodatek osłonowy jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu - Elżbieta Serafińska
4 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Dodatek osłonowy – nowe Świadczenie

Jasełka w Witnicy

Przejdź do - Jasełka w Witnicy

28 grudnia br. odbyły się pierwsze jasełka w Witnicy, przygotowane przez mieszkańców sołectwa, tych dużych i tych małych, a zorganizowane przez Małgorzatę i Mariusza Bieniek. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe. Było śmiesznie i wzruszająco. Miejmy nadzieję że taki sposób przedstawienia Narodzin Pana Jezusa, stanie się tradycją w naszej małej ojczyźnie.
Ponadto zachęcamy dzieci, a także dorosłych, do wstąpienia w szeregi witniczańskiej grupy teatralnej.

31 grudnia 2021

Miejsca Przyjazne Rowerzystom: ogłoszenie o I naborze do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim

Przejdź do - Miejsca Przyjazne Rowerzystom: ogłoszenie o I naborze do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim

Województwo Zachodniopomorskie zaprasza do przesyłania zgłoszeń do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. Ogłoszono I nabór w terminie 01.01 - 29.04.2022 roku.

31 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Miejsca Przyjazne Rowerzystom: ogłoszenie o I naborze do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim

Przekazanie przedmiotów na licytację WOŚP

Przejdź do - Przekazanie przedmiotów na licytację WOŚP

Zapraszamy osoby prywatne, firmy, organizacje i stowarzyszenia do przekazania przedmiotów na licytacje, które tak jak w ubiegłym roku odbędą się online. Uzyskany dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na cele dobroczynne WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Gadżety prosimy dostarczać do Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. O przebiegu MORYŃSKIEGO FINAŁU WOŚP poinformujemy państwa w późniejszym terminie.

28 grudnia 2021

Skorzystaj z pomocy ekspertów ZUS w zakładaniu profilu PUE oraz składania wniosków

Przejdź do - Skorzystaj z pomocy ekspertów ZUS w zakładaniu profilu PUE oraz składania wniosków

W środę, 19 stycznia 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Moryniu w godzinach od 10:00 do 12:00 będzie można skorzystać z pomocy pracowników ZUS w zakładaniu profilu PUE oraz wniosków o świadczenia 500+ i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Moryniu - Elżbieta Serafińska
28 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Skorzystaj z pomocy ekspertów ZUS w zakładaniu profilu PUE oraz składania wniosków

27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Przejdź do - 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Dzisiaj, tj. 27 grudnia, obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jest to święto państwowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie bohaterom - uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Z okazji przypadającego święta, na mównicy w czasie Sesji Rady Miejskiej w Moryniu, zawieszono flagę, która symbolizuje zryw narodowy z ubiegłego stulecia.

27 grudnia 2021

ROZPORZĄDZENIE NR 30/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Przejdź do - ROZPORZĄDZENIE NR 30/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa zachodniopomorskiego

22 grudnia 2021
Czytaj więcej o: ROZPORZĄDZENIE NR 30/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

ROZPORZĄDZENIE NR 29/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Przejdź do - ROZPORZĄDZENIE NR 29/2021 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO

w sprawie nakazania zamykania przejść dla zwierząt w pasie drogowym i wykonywania przeszkód technicznych wzdłuż autostrady A6 na obszarze powiatu gryfińskiego, Miasta Szczecin oraz powiatu polickiego

22 grudnia 2021

Obowiązkowe badanie statystyczne dla osób prowadzących działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych

Przejdź do - Obowiązkowe badanie statystyczne dla osób prowadzących działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych

Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych. Osoby/podmioty prowadzące działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych powinny wywiązywać się z obowiązku sprawozdawczego wynikającego z ustawy o statystyce publicznej i terminowo przekazywać wymagane dane.

22 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Obowiązkowe badanie statystyczne dla osób prowadzących działalność w zakresie świadczenia usług noclegowych

27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Przejdź do - 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W bieżącym roku, w poniedziałek 27 grudnia, po raz pierwszy będziemy obchodzić - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Jest to święto państwowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie bohaterom - uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej.

21 grudnia 2021
Czytaj więcej o: 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego