Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat o odwołaniu XXI Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko 2020

Przejdź do - Komunikat o odwołaniu XXI Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko 2020

Drodzy zawodnicy, jest nam niezmiernie przykro poinformować Państwa, iż tegoroczny XXI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko NIE ODBĘDZIE SIĘ! Odwołanie biegu jest bezpośrednio związane z panującą sytuacją spowodowaną COVID-19. Decyzja podyktowana jest troską o Państwa bezpieczeństwo. Żywimy jednak ogromną nadzieję, iż przyszłoroczne zawody odbędą się w przewidywanym terminie, o którym poinformujemy w Państwa w późniejszym czasie. Do zobaczenia za rok!

Marta Cacek Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu
8 maja 2020

Mistrzostwa Polski Zachodniej Karate Kyokushin

Przejdź do - Mistrzostwa Polski Zachodniej Karate Kyokushin

W dniach 6 - 7 marca 2020 r. w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego karate kyokushin. W zawodach wzięło udział 234 zawodników z regionów zachodnich, północnych i centralnych naszego kraju. UKS Karate Kyokushin Moryń reprezentowało 3 zawodników, którzy stoczyli świetne walki.          

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
9 marca 2020
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Polski Zachodniej Karate Kyokushin

I Turniej Gry Memo

Przejdź do - I Turniej Gry Memo

28 lutego 2020 roku odbył się I Turniej Gry Memo, w którym w trzech kategoriach (klasy I-III, IV-VI i VII-VIII) rywalizowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Moryniu. Gra, w której trzeba wykazać się koncentracją i pamięcią zgromadziła w Regionalnym Biurze Geoparku siedemdziesięciu uczniów. Eliminacje wyłoniły finalistów w poszczególnych grupach wiekowych:

2 marca 2020
Czytaj więcej o: I Turniej Gry Memo

Zimowa Akademia Karate

Przejdź do - Zimowa Akademia Karate

W czasie ferii UKS Karate Kyokushin zorganizował osiem otwartych treningów, z których łącznie skorzystało 250 osób. Wspólne treningi, gry i zabawy oraz konkursy sportowe w miłej atmosferze integrowały dzieci i pozwalały aktywnie spędzać wolny od nauki czas. W ostatnim dniu podsumowano wszystkie konkursy, które odbywały się na treningach. Dzieci otrzymały dyplomy oraz medale za zajęte miejsca oraz medale okolicznościowe.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
24 lutego 2020
Czytaj więcej o: Zimowa Akademia Karate

Ferie w siodle

Przejdź do - Ferie w siodle

Od ponad 12 lat dzieci z terenu Gminy Moryń, ale także Chojny, Cedyni, Mieszkowic biorą udział w feriach „w siodle”, czyli zimowych spotkaniach z jeździectwem i pracą z końmi. Dla wielu osób była to okazja do pracy nad sobą i przełamania strachu przed kontaktem z dużym i silnym zwierzęciem, jakim jest koń. W ciągu tygodnia ferii z oferty zaproponowanej przez Stowarzyszenie Podkowa i Ośrodek Jeździecki Podkowa skorzystało prawie 140 osób.

19 lutego 2020
Czytaj więcej o: Ferie w siodle

Ferie z kołem LOK - Dzik

Przejdź do - Ferie z kołem LOK - Dzik

W okresie ferii zimowych strzelnica pneumatyczna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00.

Koło LOK-Dzik w Moryniu
4 lutego 2020

Zimowa Akademia Karate

Przejdź do - Zimowa Akademia Karate

Podczas Ferii zimowych, w poniedziałki i czwartki,  odbywać się będą w Zespole Szkół w Moryniu otwarte treningi karate. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych. Na zakończenie odbędą się zawody dla dzieci, które brały udział w treningach w okresie ferii.

3 lutego 2020
Czytaj więcej o: Zimowa Akademia Karate

Ferie w siodle

Przejdź do - Ferie w siodle

Stowarzyszenie "Podkowa" w Moryniu, Gmina Moryń i Ośrodek Jeździecki Podkowa w Skotnicy, zapraszają na Ferie w Siodle, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii, w dniach 10-14 lutego 2020 r. w godzinach od 09.30 do 13.00 w Skotnicy ok. 2 km od Morynia.

3 lutego 2020
Czytaj więcej o: Ferie w siodle

Spotkanie Świąteczne karateków

Przejdź do - Spotkanie Świąteczne karateków

W dniu 21 grudnia w rodzinnej atmosferze odbyło się kolejne spotkanie świąteczne z udziałem klubów karate kyokushin z Morynia i Chojny. Przy licznej publiczności zaprezentowane zostały elementy sztuki karate kyokushin w przekroju od najmłodszych do najstarszych. W czasie spotkania nagrodzono najlepszych zawodników w 2019 roku, a Święty Mikołaj przyniósł coś słodkiego. Na spotkaniu zaszczycił nas swoją obecnością także Burmistrz Morynia, Pan Józef Piątek.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
24 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie Świąteczne karateków

Zaproszenie na 7. Bieg "Policz się z cukrzycą" w Moryniu

Przejdź do - Zaproszenie na  7. Bieg "Policz się z cukrzycą" w Moryniu

11 stycznia 2020 r. zapraszamy na 7. Bieg "Policz się z cukrzycą" w Moryniu. Trasa biegu to ok. 2-kilometrowa pętla. Biegamy i chodzimy z kijkami dla zabawy, bez rywalizacji, miejsc, pomiaru czasu. Możesz pokonać tyle pętli, na ile starczy Ci sił i zapału. Wspólna herbata, ciasto, kiełbaski i rozmowy przy ognisku. Przynieś, co możesz!

Krzysztof Jaz
17 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Zaproszenie na 7. Bieg "Policz się z cukrzycą" w Moryniu

VI Puchar Polski Karate Kyokushin

Przejdź do - VI Puchar Polski Karate Kyokushin

W sobotę 14 grudnia 2019 r. reprezentanci UKS Karate Kyokushin z Morynia wzięli udział w XVI Pucharze Polski Karate Kyokushin, który odbył się we Włocławku z udziałem rekordowej ilości ponad 550 zawodników ze 111 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

17 grudnia 2019
Czytaj więcej o: VI Puchar Polski Karate Kyokushin

Świąteczny marsz Nordic Walking

Przejdź do - Świąteczny marsz Nordic Walking

Zapraszamy do udziału w Świątecznym marszu Nordic Walking. Trasa – około 4 km. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody. Start marszu zaplanowany jest na godz. 15:00. Zapisy w MOK w Moryniu 91 414 61 23.

9 grudnia 2019

Marcin Florczak srebrnym medalistą Pucharu Europy Karate Kyokushin WKB

Przejdź do - Marcin Florczak srebrnym medalistą Pucharu Europy Karate Kyokushin WKB

W dniach 22 – 24. listopada 2019 r. zawodnicy UKS Karate Kyokushin Moryń startowali w odbywającym się w Dębicy Pucharze Europy Kyokushin Karate federacji WKB.

27 listopada 2019
Czytaj więcej o: Marcin Florczak srebrnym medalistą Pucharu Europy Karate Kyokushin WKB

Wiktoria Wiergowska z Morynia wicemistrzynią Polski.

Przejdź do - Wiktoria Wiergowska z Morynia wicemistrzynią Polski.

16 listopada 2019 r. w Makowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. UKS Karate Kyokushin Moryń reprezentowała Wiktoria Wiergowska, w kategorii juniorek 16 – 17 (+60kg).

18 listopada 2019
Czytaj więcej o: Wiktoria Wiergowska z Morynia wicemistrzynią Polski.