Sport

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kolejne sukcesy młodej morynianki

Przejdź do - Kolejne sukcesy młodej morynianki

Po trzech dniach zmagań w Ogólnopolskich zawodach w Dżonkowie w dniach 09- 11 lipca 2021 r., reprezentantka Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu Zofia Fragstein- Niemsdorff, na koniu Hopeful Sundancer, wygrała konkurs ujeżdżenia w klasie C. Dokonała tego z najlepszym wynikiem spośród startujących 67,5 %. Należy wspomnieć, że był to jej debiut w tej klasie. 

25 lipca 2021
Czytaj więcej o: Kolejne sukcesy młodej morynianki

Rozpoczęły się zapisy na 9 edycję rajdu "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika"

Przejdź do - Rozpoczęły się zapisy na 9 edycję rajdu "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika"

Dziś rozpoczęły się zapisy na 9 edycję rajdu "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika", który odbędzie się w sobotę, 14 sierpnia 2021 r. Udział w Rajdzie jest bezpłatny,  należy się jednak wcześniej zarejestrować. Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/6181.html

16 lipca 2021
Czytaj więcej o: Rozpoczęły się zapisy na 9 edycję rajdu "Rowerem na szlaku Pana Samochodzika"

Obóz sportowo – rekreacyjny karateków

Przejdź do - Obóz sportowo – rekreacyjny karateków

W dniach 27.06 – 07.07.2021 członkowie UKS Karate Kyokushin z Morynia przebywali na obozie sportowo – rekreacyjnym w Pogorzelicy. Obóz pozostawił po sobie świetne wspomnienia wielu chwil radości oraz nowe przyjaźnie i doświadczenia. Zdobyliśmy nową porcję wiedzy, umiejętności technicznych, poznaliśmy bliżej język i kulturę japońską. Rywalizowaliśmy w wielu grach i konkursach we wspaniałej atmosferze.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
9 lipca 2021
Czytaj więcej o: Obóz sportowo – rekreacyjny karateków

Trwają zapisy na bieg w Moryniu

Przejdź do - Trwają zapisy na bieg w Moryniu
Informujemy, że w związku z problemami technicznymi związanymi z płatnościami Tpay zrezygnowano z tej formy płatności. Opłaty startowej za Bieg dookoła Morynia i jeziora Morzycko należy dokonać na konto: Bank Spółdzielczy w Chojnie O/Moryń, ul. Żeromskiego 9 74-503 Moryń, nr rachunku: 50 9370 1046 0304 1263 2003 0002 TYTUŁ WPŁATY: BIEG 15 km lub 4 km, imię i nazwisko oraz dystans. Za utrudnienia Przepraszamy! Przypominamy, że do końca czerwca obowiązuje niższa opłata startowa.
Jednocześnie prosimy o zalogowanie się na stronie https://zapisy.ultimasport.pl/login w celu uzupełnienia rozmiaru koszulki.
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu
28 czerwca 2021

Sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

Przejdź do - Sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

Po sukcesach w ubiegłym sezonie nasza moryńska mistrzyni w ujeżdżeniu jeszcze jako junior młodszy, Zofia Fragstein- Niemsdorff, rozpoczęła sezon od startu razem z seniorami  (30.04 - 02.05) w Białym Lesie. W ogólnej klasyfikacji Zofia była piąta na koniu Ramiro. Na koniu Hopeful Sundancer była druga w klasie D. Następnie na zawodach w Drzonkowie (21-23.05) na koniu Hopeful Sundancer była bezkonkurencyjna w klasie D1 uzyskała 69,2 %, w klasie D2 69.8 %, w klasie D3 35%.

21 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Sukcesy Zofii Fragstein- Niemsdorff

MOK szuka wolontariuszy

Przejdź do - MOK szuka wolontariuszy

Imprezy sportowe nie mogą obejść się bez nieocenionej pomocy wolontariuszy. Właśnie teraz pojawia się możliwość do współtworzenia niezwykłego wydarzenia jakim jest XXI Bieg Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko, który odbędzie się 31 lipca 2021 roku w Moryniu. Głównymi zadaniami wolontariuszy będzie:

  • pomoc w biurze biegu,
  • obsługa zawodników przy punktach odżywiania,
  • utrzymanie porządku na punktach,
  • pomoc podczas ceremoni dekoracji zawodników.
17 czerwca 2021
Czytaj więcej o: MOK szuka wolontariuszy

So-Kyokushin Szczecin 2021

Przejdź do - So-Kyokushin Szczecin 2021

W dniach 11-13.06.2021 Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, kierowany przez sensei Radosława Ambroziaka był gospodarzem i organizatorem Ogólnopolskiego Seminarium So-Kyokushin Karate-do. Do Szczecina zjechało się 130 karateka z 30 ośrodków z terenu całego kraju. Z UKS Karate Kyokushin Moryń udział w seminarium wzięli trenerzy, instruktorzy i zawodnicy: Piotr Kos, Marcin Florczak, Jacek Hadała, Wiktoria Wiergowska oraz Vanessa Florczak.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
15 czerwca 2021
Czytaj więcej o: So-Kyokushin Szczecin 2021

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

Przejdź do - Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

W dniu 29 maja 2021 r. w Świnoujściu nasi zawodnicy brali udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży. UKS Karate Kyokushin z Morynia reprezentowało 7 zawodników. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników. Zawody przeznaczone były dla dzieci w wieku od 5 do 15 roku życia. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe).

 

1 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Wojewódzka Olimpiada Młodzieży

Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Przejdź do - Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Już 31 lipca 2021 XXI edycja Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko – Jak co roku 15 kilometrowa trasa biegu wytyczona jest zabytkowymi ulicami Morynia, ścieżką dookoła Jeziora Morzycko oraz przez malowniczo położone miejscowości Gądno i Przyjezierze. Bieg na dystansie 4 km obejmuje jedną pętlę ulicami Morynia. Start i Meta zawodów znajdują się przy KAMIENNYM OGRODZIE (ul. Jeziorna). Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na: https://zapisy.ultimasport.pl/681 (Płatności Tpay dostępne będą od piątku 28 maja) Liczba zgłoszeń do biegów ograniczona.

26 maja 2021
Czytaj więcej o: Ruszyły zapisy na XXI edycję Biegu Dookoła Morynia i Jeziora Morzycko

Morska Perła 2021

Przejdź do - Morska Perła 2021

8 maja 2021 r. w Kołobrzegu odbył się II Turniej Dzieci i Młodzieży "Morska Perła 2021", w którym udział wzięło 230 zawodników z 24 ośrodków z terenu całego kraju. UKS Karate Kyokushin Moryń reprezentowało 8 zawodników. Kierownikiem naszej reprezentacji był Marcin Florczak, a w składzie sędziowskim zawodów byli: Piotr Kos i Wiktoria Wiergowska.

13 maja 2021
Czytaj więcej o: Morska Perła 2021

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

Przejdź do - Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

W sobotę 20.03.2021 r. w Płotach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Była to impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Płoty pod patronatem Polskiego Związku Karate. W zawodach wzięło udział 240 zawodników z 27 klubów. Moryński klub Karate Kyokushin reprezentowali: Marcin Florczak, Vanessa Florczak oraz Wiktoria Wiergowska. Kierownikiem drużyny był sensei Piotr Kos.

Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń
22 marca 2021
Czytaj więcej o: Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin

Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

W dniach 6 – 7.03.2021 w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie kadry karate kyokushin województwa Zachodniopomorskiego, w którym udział wzięło 134 zawodników z 19 ośrodków. Treningi prowadzone były przez trenerów kadry narodowej, a głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników do zbliżających się zawodów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kumite, taktykę walki, wytrzymałość oraz rozgrzewkę poprzedzającą start w zawodach. Z moryńskiego klubu karate kyokushin w zgrupowaniu wzięli udział Florczak Marcin, Wiergowska Wiktoria, Florczak Vanessa oraz sensei Piotr Kos.

9 marca 2021
Czytaj więcej o: Zgrupowanie kadry województwa zachodniopomorskiego

Zofia Fragstein-Niemsdorff w kadrze juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - Zofia Fragstein-Niemsdorff w kadrze juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego
Ciężka praca młodej amazonki z Gminy Moryń Zofii Fragstein-Niemsdorff, zaowocowała kolejnym sukcesem. Reprezentantka Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu została zakwalifikowana do kadry juniorów młodszych województwa zachodniopomorskiego w ujeżdżeniu. W ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii junior młodszy,  Zofia w parze z koniem "Ramiro" została sklasyfikowana na trzecim miejscu.
Stowarzyszenie Podkowa w Moryniu
22 lutego 2021

Trening Świąteczny w UKS Karate Kyokushin Moryń

Przejdź do - Trening Świąteczny w UKS Karate Kyokushin Moryń

W dniu 21 grudnia w UKS Karate Kyokushin Moryń odbył się Trening Świąteczny na którym klub odwiedził Święty Mikołaj.

24 grudnia 2020