Bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kwalifikacja Wojskowa 2022

Przejdź do - Kwalifikacja Wojskowa 2022

Trwa kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gryfińskiego. Każda osoba podlegająca stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. otrzymała pocztą imienne wezwanie.

Kwalifikacja ta polega wyłącznie na rejestracji osób jej podlegających, nie jest to wezwanie do wojska!

6 maja 2022
Czytaj więcej o: Kwalifikacja Wojskowa 2022

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne

Przejdź do - Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem kolejnego bardzo gwałtownego układu niskiego ciśnienia znad Danii i środkowej części Morza Bałtyckiego. Niż o imieniu ZEYNEP (int. EUNICE) w środkowej części Europy przyniesie bardzo silne porywy wiatru.
III STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej oraz centralnej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 90-140 km/h.
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 80-100 km/h.

18 lutego 2022

Ostrzeżenie 3 stopnia - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie 3 stopnia - silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed silnym wiatrem! 17.02.2022 r. od północy do godzin popołudniowych przewiduje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, w godzinach rannych możliwe są porywy do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami wystąpią burze.

16 lutego 2022
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie 3 stopnia - silny wiatr

Województwo zachodniopomorskie nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

Przejdź do - Województwo zachodniopomorskie nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

Województwo zachodniopomorskie zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za "Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Coronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19".

Zachęcamy do głosowania na projekt: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2022,103/wojewodztwo-zachodniopomorskie,3406/?fbclid=IwAR23xYvu9a6iSJCzYsarZJK2Jb-cS6xgHBU3xaZfZefOPlQmXFBYUi4qQdg

3 lutego 2022
Czytaj więcej o: Województwo zachodniopomorskie nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd

Akcja poboru krwi w Moryniu

Przejdź do - Akcja poboru krwi w Moryniu
Serdecznie zapraszamy na akcję poboru krwi, która odbędzie się 20.02.2022 r. w godz. od 10 do 14 na placu za Urzędem Miejskim, gdzie będzie czekał ambulans do mobilnego poboru krwi.
Pamiętajmy o lekkim posiłku (wytyczne można znaleźć w internecie).
3 lutego 2022

OSP Moryń z nowym sprzętem

Przejdź do - OSP Moryń z nowym sprzętem

OSP Moryń pozyskało nowy sprzęt, którym jest defibrylator ZOLL AED 3. Jest to urządzenie do defibrylacji serca. Strażacy będą mogli go zastosować w  sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia.
Urządzenie zostało zakupione z budżetu Gminy Moryń, koszt zakupu to 6 720 zł.

1 lutego 2022

Odbył się VI Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gryfinie.

Przejdź do - Odbył się VI Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gryfinie.

W zjeździe uczestniczyli druhowie OSP z ustępującego Zarządu, delegaci na Zjazd Powiatowy oraz zaproszeni goście, w tym Burmistrz Morynia Józef Piątek

Zjazd otworzyli Prezes Druh Paweł Trzaskoś oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

Słowa podziękowań do druhów skierowali Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie brygadier Sławomir Michalski.

25 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Odbył się VI Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gryfinie.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, iż zostało wydane ostrzeżenie (1 stopnia) na zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. Dodatkowo prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne (2 stopnia) spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h w porywach do 80 km/h, z północnego-zachodu.
Przygotujmy się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu.
19 stycznia 2022

Strażackie podsumowanie 2021 roku

Przejdź do - Strażackie podsumowanie 2021 roku

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pojawiło się strażackie podsumowanie ubiegłego roku. Straż Pożarna, zarówno Państwowa jak i Ochotnicza, w 2021 roku interweniowała 1728 razy w tym 477 razy przy pożarach, 1152 przy miejscowych zagrożeniach oraz 99 przy alarmach fałszywych. W porównaniu do roku 2020, strażacy odnotowali o 71 interwencji mniej.

 

18 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Strażackie podsumowanie 2021 roku

Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed silnym wiatrem! 17.01.2022 r. od 07:30 do 18.01.2022 r. 07:30 przewiduje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w godzinach porannych i przed południem. W głębi lądu silny wiatr rozpocznie się po północy.

 

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2022

Na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne ( t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2233 ze zm.) Burmistrz Morynia  podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2022. Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Moryniu, Plac Wolności 1, w godzinach pracy urzędu w terminie do 21 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia.

11 stycznia 2022

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, iż zostało wydane #ostrzeżenie #meteo 1 stopnia na opady marznącego deszczu m. in. dla powiatu gryfińskiego, który przyczyni się do powstania gołoledzi. Prognozowany jest również silny wiatr nawet do 72 km/h.
Zjawiska te mogą potrwać do godzin porannych 29 grudnia.
28 grudnia 2021

Ostrzeżenie meteorologiczne

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, iż zostało wydane #ostrzeżenie #meteo 1 stopnia na intensywne opady śniegu m. in. dla powiatu gryfińskiego.
Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 12 cm. Najintensywniejsze opady wystąpią przed północą.
Apelujemy o szczególną ostrożność przy planowaniu wyjazdów świątecznych!
23 grudnia 2021

Nowy radiowóz dla policjantów, którzy będą pełnić służbę w nowo wybudowanym Posterunku Policji w Moryniu

Przejdź do - Nowy radiowóz dla policjantów, którzy będą pełnić służbę w nowo wybudowanym Posterunku Policji w Moryniu

W dniu 23 grudnia 2021 r. nastąpiło oficjalne przekazanie oznakowanego radiowozu przy udziale Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie nadkom. Roberta Panny i Burmistrza Morynia Józefa Piątka.

Radiowóz przeznaczony jest dla policjantów, którzy będą niebawem pełnić służbę w nowym Posterunku Policji w Moryniu. Zakupiony pojazd to KIA Sportage z 2021 r. o pojemności 1.6 T-GDI i mocy silnika 177 KM oraz z napędem na 4 koła.

27 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Nowy radiowóz dla policjantów, którzy będą pełnić służbę w nowo wybudowanym Posterunku Policji w Moryniu