Bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

NIE dla czadu!

Przejdź do - NIE dla czadu!
CZAD - Bezbarwny, bezwonny, śmiertelny
Objawy zatrucia tlenkiem węgla to m. in. ból głowy, wymioty, zaburzenia koncentracji czy utrata przytomności.

Zagrożenie zatruciami tlenkiem węgla nasila się w okresie jesienno-zimowym, gdy następuje sezon ogrzewania mieszkań i innych pomieszczeń. Przyczyną zatrucia czadem w większości przypadków jest wadliwe lub niesprawne urządzenia grzewcze, niesprawne przewody kominowe w budynków bądź niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych.

21 października 2021
Czytaj więcej o: NIE dla czadu!

Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Uwaga! Ważna informacja!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Szczecin ostrzega przed silnym wiatrem! 21.10.2021 r. od godz. 10:00 do godz. 20:00 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h,w porywach do 100 km/h z południowego-zachodu i zachodu.

21 października 2021
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie 2 stopnia - silny wiatr

Informacja o przyjęciu przypominającej trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50. roku życia

Przejdź do - Informacja o przyjęciu przypominającej trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50. roku życia

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Gryfinie informuje o przyjęciu przypominającej trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50. roku życia.
"Na ostatnich posiedzeniach Rady Medycznej rozmawialiśmy o zabezpieczeniu osób narażonych na ciężki przebieg COVID-19. Wypracowana została wspólna rekomendacja, aby po 6 miesiącach stosować dawkę przypominająca szczepienia u osób najbardziej narażonych, by chronić je w możliwie najlepszy sposób" – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Osoby z zaburzeniami odporności już mogą przyjąć trzecią dawkę.

6 października 2021
Czytaj więcej o: Informacja o przyjęciu przypominającej trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50. roku życia

Bezpłatne porady w zakresie identyfikacji grzybów

Przejdź do - Bezpłatne porady w zakresie identyfikacji grzybów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że klasyfikatorzy grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryfinie udzielają bezpłatnych porad w zakresie identyfikacji grzybów oraz uzyskania atestu na grzyby świeże  od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem tel./fax 91 416 23 43 / 91 416 38 58

3 września 2021
Czytaj więcej o: Bezpłatne porady w zakresie identyfikacji grzybów

Kwalifikacja Wojskowa 2021

Przejdź do - Kwalifikacja Wojskowa 2021

Trwa kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gryfińskiego. Każda osoba podlegająca stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. otrzymała pocztą imienne wezwanie. Jeżeli z ważnych przyczyn wezwana osoba nie może stawić się w wyznaczonym terminie powinna zawiadomić o tym właściwego wójta lub burmistrza (prezydenta miasta). Powinna to zgłosić najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji oraz podać przyczyny, które nie pozwalają jej na stawienie się do kwalifikacji. Zostaniw wówczas wyznaczony nowy termin stawiennictwa. W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, osoba wezwana  nakłada jest  grzywna w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję.

7 września 2021
Czytaj więcej o: Kwalifikacja Wojskowa 2021

Zakończył się sezon kąpielowy

Przejdź do - Zakończył się sezon kąpielowy
31 sierpnia 2021 r. zakończył się sezon kąpielowy na Kąpielisku śródlądowym w Moryniu. Kolejny rok o bezpieczeństwo osób korzystających z plaży dbali ratownicy Ratownictwa Wodnego Romulus. Kąpielisko w Moryniu cieszy się dużą popularnością, nie tylko ze względu na bardzo czystą wodę i przepiękne krajobrazy, ale również ze względu na dobrze przygotowaną infrastrukturę. Tegoroczny sezon był udany, mimo trwającej pandemii.
1 września 2021
Czytaj więcej o: Zakończył się sezon kąpielowy

Serwis Kąpieliskowy

Przejdź do - Serwis Kąpieliskowy
Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi internetowy Serwis Kąpieliskowy, zawierający informacje o wszystkich kąpieliskach działających w Polsce. W serwisie jest informacja o warunkach panujących na kąpielisku, jego opis oraz informacje o przydatności wody do kąpieli. Można znaleźć tam też aktualne informacje o Kąpielisku Śródlądowym z Morynia https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/45
 
16 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Serwis Kąpieliskowy

130 osób zaszczepionych na plaży w Moryniu

Przejdź do - 130 osób zaszczepionych na plaży w Moryniu

W sobotę, 31 lipca 2021 r. na terenie kąpieliska śródlądowego w Moryniu został zorganizowany mobilny punkt szczepień. Przez 6 godzin działania punktu zostało zaszczepionych 130 osób. 18 zdecydowało się na preparat firmy Pfizer, a 112 – Johnson&Johnson. Kolejna akcja szczepień w mobilnym punkcie już za 3 tygodnie. 

31 lipca był też ostatnim dniem pracy ratowników Ratownictwa Wodnego Romulus - Anny i Mateusza, którzy zabezpieczali kąpielisko od początku sezonu. Pan Burmistrz Józef Piątek odwiedził ratowników podczas dyżuru i podziękował za ich zaangażowanie i dbałość o bezpieczny wypoczynek na moryńskiej plaży. Od jutra dyżur na plaży będą pełnić nowi ratownicy - Jakub i Jakub.

31 lipca 2021
Czytaj więcej o: 130 osób zaszczepionych na plaży w Moryniu

Trening syren w rocznicę powstania

Przejdź do - Trening syren w rocznicę powstania

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 17:00 zostanie nadany akustyczny sygnał alarmowy (syrena) na terenie gminy Moryń.

29 lipca 2021
Czytaj więcej o: Trening syren w rocznicę powstania

Akcja krwiodawstwa w Moryniu

Przejdź do - Akcja krwiodawstwa w Moryniu

27 lipca 2021 r. w godzinach 10-14 przy remizie OSP w Moryniu odbędzie się akcja krwiodawstwa, której organizatorem jest OSP Moryń i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno.

13 lipca 2021

Profilaktyka 40 PLUS

Przejdź do - Profilaktyka 40 PLUS

Od 1 lipca można skorzystać z pakietu badań profilaktycznych w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Program skierowany jest do Polaków, którzy:

  • w roku przeprowadzenia badania ukończą lub ukończyli 40 lat
  • nie korzystali wcześniej z programu Profilaktyka 40 PLUS
  • uzupełnili ankietę przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub przez infolinię 22 735 39 53.

 

5 lipca 2021
Czytaj więcej o: Profilaktyka 40 PLUS

Rozpoczął się sezon kąpieliskowy

Przejdź do - Rozpoczął się sezon kąpieliskowy

Kąpielisko śródlądowe w Moryniu przy ulicy Jeziornej rozpoczęło kolejny sezon działalności. Od dziś do końca sierpnia o Państwa bezpieczeństwo dbać będą ratownicy Ratownictwa Wodnego Romulus. Ratownicy pracują codziennie w godzinach 10 - 18.

26 czerwca 2021

Uwaga nadchodzą upały!

Przejdź do - Uwaga nadchodzą upały!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Szczecinie wydał ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem. W najbliższych dniach temperatura maksymalna będzie wynosiła 30-34°C, temperatura minimalnaw nocy powyżej 18°C. Przypominamy, by przy takich temperaturach pić dużo niegazowanej wody, ograniczać przebywanie na słońcu, a także nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach.

17 czerwca 2021

Hulajnogi elektryczne

Przejdź do - Hulajnogi elektryczne

Od czwartku 20 maja 2021 r. kierujący hulajnogą elektryczną musi korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Można też wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Trzeba jechać tam z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać ruchu pieszemu.

21 maja 2021
Czytaj więcej o: Hulajnogi elektryczne