Bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przejdź do - Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przypominamy udającym się na plażę w Moryniu, że w okresie letnim najlepiej zaparkować samochód przy „Kamiennym Ogrodzie”, przy skrzyżowaniu ul. Jeziornej i ul. Akacjowej. Z tego miejsca do plaży jest tylko 500 m, czyli około 5 min spacerem.

Z uwagi na wąskie ulice prowadzące od obwarowań miejskich do i z plaży absolutnie zabronione jest parkowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi (poza oznaczonymi parkingami). Należy pamiętać też, że te odcinki dróg są jednokierunkowe.

13 lipca 2023
Czytaj więcej o: Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed burzami na terenie 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym powiatu gryfińskiego. Od godz. 16:00 dnia 26.06.2023 do godz. 01:00 dnia 27.06.2023 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad.

26 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Przejdź do - Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Od soboty 24 czerwca, czyli od pierwszego dnia wakacji, moryńska plaża jest strzeżona przez ratowników. O bezpieczeństwo, kolejny już rok, dbać będą wykwalifikowani ratownicy wodni z firmy ZHU „Romulus”. Pracować będą codziennie, w godzinach 10 – 18, aż do 31 sierpnia. Przypominamy, że wypoczynek pod okiem ratownika nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Na plaży zakazane jest m.in.: pływanie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, pozostawianie małych dzieci bez nadzoru oraz skakanie do wody z pomostu.

24 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Szklanka krystalicznie czystej wody, dla wielu z nas rzecz oczywista w wielu częściach świata jest nadal symbolem luksusu i zbytku. Należy pamiętać, że zasoby dostępnej wody pitnej na Ziemi się kurczą. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy stworzył Dekalog IMGW „Oszczędzamy wodę”. Woda to nasz największy skarb, oto kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia:

 

21 czerwca 2023
Czytaj więcej o: HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

Przejdź do - Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed upałem oraz burzami na terenie m.in.: powiatu gryfińskiego. Przez dwa kolejne dni 20 i 21 czerwca 2023 r. prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 34°C. Prognozowane są również burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20-35 mm lub porywy wiatru o prędkości do 70-85 km/h. Miejscami możliwy grad.

20 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega przed burzami z gradem na terenie powiatu gryfińskiego. 16.06.2023 r. (dziś) od godz. 12:00 do godz. 20:00 prognozowane są rozproszone burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami możliwy drobny grad.

16 czerwca 2023

Zagrożenie pożarowe lasów

Przejdź do - Zagrożenie pożarowe lasów

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu na terenach leśnych województwa zachodniopomorskiego II i III stopnia zagrożenia pożarowego. Apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w pobliżu terenów leśnych. W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie powiadomić Straż Pożarną - telefon alarmowy 112. W związku z bardzo niską wilgotnością ściółki mogą być wprowadzane okresowe zakazy wstępu do lasu. 

12 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Zagrożenie pożarowe lasów

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Przejdź do - Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. z 2022 poz. 2632) Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 31 sierpnia 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: CHARLIE-CRP, BRAVO na terenie całego kraju oraz BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.

1 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 sierpnia 2023 r.

Obowiązkowe wyposażenie roweru

Przejdź do - Obowiązkowe wyposażenie roweru

Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

8 maja 2023
Czytaj więcej o: Obowiązkowe wyposażenie roweru

Aplikacja Schrony

Przejdź do - Aplikacja Schrony

Biuro Bezpieczeństwa Informacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej udostępniło aplikację Schrony. Jest to system przedstawiający pierwszy etap inwentaryzacji miejsc doraźnego schronienia, w tym budowli ochronnych, pełniących rolę osłony przed m.in. ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Aplikację można przeglądać na stronie internetowej: https://strazpozarna.maps.arcgis.com/

25 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Aplikacja Schrony

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed silnym wiatrem!
W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem kolejnego bardzo gwałtownego układu niskiego ciśnienia.
III STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej oraz centralnej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 90-130 km/h.
II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla południowej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 80-100 km/h.

16 lutego 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Akcja Krwiodawstwa

Przejdź do - Akcja Krwiodawstwa

26 lutego 2023 r., w godz. 10:00 - 14:00 zostanie przeprowadzona akcja krwiodawstwa. Ambulans do poboru krwi będzie znajdował się na placu zielonym za Urzędem Miejskim.

9 lutego 2023

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW-PIB BMPM w Gdyni ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru, między innymi w 11 powiatach województwa zachodniopomorskiego (białogardzki, choszczeński, drawski, gryfiński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki, szczecinecki, świdwiński i wałecki) od godz. 10:00 dnia 03.02.2023 do godz. 21:00 dnia 03.02.2023. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Stopień zagrożenia - 1 w skali 3-stopniowej.

3 lutego 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Strażackie podsumowanie 2022 roku

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pojawiło się strażackie podsumowanie ubiegłego roku. Straż Pożarna, zarówno Państwowa jak i Ochotnicza, w 2022 roku interweniowała 2185 razy w tym 598 razy przy pożarach, 1413 przy miejscowych zagrożeniach oraz 174 przy alarmach fałszywych. W porównaniu do roku 2021, strażacy odnotowali o 457 interwencji więcej.

20 stycznia 2023
Czytaj więcej o: Strażackie podsumowanie 2022 roku