Bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Przejdź do - Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że klasyfikatorzy grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryfinie udzielają bezpłatnych porad w zakresie identyfikacji grzybów oraz uzyskania atestu na grzyby świeże po uprzednim kontakcie telefonicznym Pod numerem tel./fax 91 416 23 43 / 91 416 38 58 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

3 września 2020
Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc w identyfikacji grzybów - poradnik bezpiecznego grzybobrania

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”

Przejdź do - Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog" oraz „Zaproś kominiarza". Celem naszej kampanii społecznej jest, aby z roku na rok z powodzeniem zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami bez zagrożeń, jakie wynikają z zapominania, dlaczego przewody kominowe zgodnie ze swoim przeznaczeniem powinny spełniać wymagania techniczne i eksploatacyjne określone w przepisach techniczno- budowlanych przywołanych w każdej kolejnej Ustawie Prawo Budowlane oraz w przedmiotowych normach budowlanych dotyczących przewodów kominowych i wentylacji.

25 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Zyj”

Sprawozdania z badań wody - plaża w Moryniu

Przejdź do - Sprawozdania z badań wody - plaża w Moryniu

Sprawozdania z badań wody na plaży w Moryniu, przy ul. Jeziornej wykonanych w lipcu i sierpniu 2020 r.

21 sierpnia 2020

Ostrzeżenie 2 stopnia - upał

Przejdź do - Ostrzeżenie 2 stopnia - upał

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Szczecinie wydał ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem (do 32°C). Pamiętajcie, aby przy takich temperaturach pić dużo niegazowanej wody, ograniczać przebywanie na słońcu, a także nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach.

21 sierpnia 2020

Ważne zasady, których należy przestrzegać w upalne dni

Przejdź do - Ważne zasady, których należy przestrzegać w upalne dni

W całej Polsce utrzymują się wysokie temperatury - jest to zjawisko szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych i dzieci. Wzrasta ryzyko odwodnienia organizmu, a nawet udaru cieplnego. Przypominamy kilka zasad, o których warto pamiętać w upalne dni:

12 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Ważne zasady, których należy przestrzegać w upalne dni

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie w czasie upałów

Przejdź do - Nie zostawiaj dziecka w samochodzie w czasie upałów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Szczecin ostrzega przed upałami. W związku z tym przypominamy, że niedopuszczalne jest zostawianie dzieci oraz zwierząt w zamkniętym samochodzie i udanie się np.: na zakupy do sklepu. Kilka minut wystarczy, żeby doszło do tragedii!

10 sierpnia 2020

1 sierpnia zostaną włączone syreny alarmowe na terenie Gminy

Przejdź do - 1 sierpnia zostaną włączone syreny alarmowe na terenie Gminy

Działając na podstawie § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96),  1 sierpnia 2020 r. o godzinie 17.00, zostanie przeprowadzony trening uruchamiania i pracy syren alarmowych na terenie gminy. Celem treningu jest jednoczesne upamiętnienie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i uczczenie pamięci bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

30 lipca 2020

Bezpieczne Wakacje z Wojewódzka Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną

Przejdź do - Bezpieczne Wakacje z Wojewódzka Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną

Wojewódzka Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Szczecinie Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia prowadzi akcję "Bezpieczne Wakacje w Województwie zachodniopomorskim". Zapraszamy do zapoznania się z materiałami kampanii - zawierają one ważne informacje o profilaktyce uzależnień oraz telefony zaufania dla osób potrzebujących pomocy.

27 lipca 2020
Czytaj więcej o: Bezpieczne Wakacje z Wojewódzka Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną

Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

Przejdź do - Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

W celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanym z organizacją wyborów prezydenckich, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju.

10 lipca 2020
Czytaj więcej o: Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

Trening sprawności syren alarmowych na terenie gminy Moryń

Przejdź do - Trening sprawności syren alarmowych na terenie gminy Moryń

Na podstawie § 10, ust. 4. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tychsprawach (Dz. U. z 2013, poz.96) 10 lipca 2020 r. o godz 14:00 na terenie gminy Moryń odbędzie się sprawdzenie funkcjonowania systemu wykrywania, alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach. 

9 lipca 2020

Bezpieczne Wakacje – Przepis GIS: By mały kleszcz nie stał się dużym problemem!

Przejdź do - Bezpieczne Wakacje – Przepis GIS: By mały kleszcz nie stał się dużym problemem!

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. GIS apeluje: Po powrocie ze spaceru dokładnie obejrzyjmy całe swoje ciało, szczególnie należy sprawdzić skórę dziecka. By mały kleszcz nie stał się dużym problemem! Mogą one przenosić groźne dla naszego zdrowia wirusy, bakterie i pierwotniaki. Zarośla stanowią idealne miejsce oczekiwania na swoją „ofiarę”, kleszcze najczęściej kryją się na zacienionej spodniej stronie liści, nie wyżej niż 1-1,5 m. Najbardziej aktywne są w godzinach porannych i wieczornych.

9 lipca 2020
Czytaj więcej o: Bezpieczne Wakacje – Przepis GIS: By mały kleszcz nie stał się dużym problemem!

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem!

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Szczecin ostrzega przed burzami z gradem! Dziś do godz. 22:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm orazporywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie obejmuje całe województwo.

26 czerwca 2020

Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

Przejdź do - Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

W celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanym z organizacją wyborów prezydenckich, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju.

26 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium Polski

OSP w Moryniu otrzymała promesę na zakup nowego samochodu

Przejdź do - OSP w Moryniu otrzymała promesę na zakup nowego samochodu

W ramach tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych nowy, średni wóz kupi jednostka OSP z Morynia. 22 czerwca br. Hubert Krysiak – Prezes moryńskiej jednostki, otrzymał w Drawsku Pomorskim od wiceministra Pawła Szefernakera promesę na zakup nowego pojazdu.

25 czerwca 2020
Czytaj więcej o: OSP w Moryniu otrzymała promesę na zakup nowego samochodu