Ochrona środowiska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wilki

Przejdź do - Wilki

W związku z przypadkami szkód wyrządzonych przez wilki na terenie gminy Moryń informujemy o procedurach postępowania w sytuacjach konfliktowych człowiek-wilk, danych teleadresowych do zgłaszania szkód „wilkowych” oraz prezentujemy informacje ogólne o wilku.

7 października 2020
Czytaj więcej o: Wilki

Czyste Powietrze - ważne informacje

Przejdź do - Czyste Powietrze - ważne informacje

Program Czyste Powietrze to kompleksowy plan działań zaprojektowany w celu poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

17 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Czyste Powietrze - ważne informacje

Rusza program „Czyste Powietrze” 2.0

Przejdź do - Rusza program „Czyste Powietrze” 2.0

Informujemy, że od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze” będzie prowadzony w oparciu o jego zmienioną wersję. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

15 maja 2020
Czytaj więcej o: Rusza program „Czyste Powietrze” 2.0

Zaraczanie jeziora Morzycko rakiem błotnym (Astacus leptodactylus)

Przejdź do - Zaraczanie jeziora Morzycko rakiem błotnym (Astacus leptodactylus)

30 lipca 2015 roku nad jeziorem Morzycko przeprowadzono zabieg wprowadzania materiału zaraczeniowego do wód jeziora. Czynność dokonano w odległości 0,5 – 2m od linii brzegowej w wybranych punktach. Materiał do wody wprowadzany był partiami po 30-50 osobników. Akcja trwała około 2 godzin i skutkowała rozprowadzeniem ok. 3000 osobników  w wieku 1+, 2+ raka błotnego ( Astacus leptodactylus ).

 

Dział promocji: Lidia Kowalczyk
31 lipca 2015

Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym

Przejdź do - Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym

Zaraczanie rakami szlachetnymi i błotnymi jest jednym z elementów projektu pt. „Restytucja raków rodzimych w wybranych jeziorach Pojezierza Myśliborskiego, możliwości wspomagania rozrodu ryb głąbielowatych oraz znaczenie tych działań w rozwoju społeczno-gospodarczym regionu”, nr 0005-61724-OR1600001/13 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Dział Promocji
24 sierpnia 2015
Czytaj więcej o: Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym