Aktualności GKRPA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zarządzenie Burmistrza Morynia nr 98/2019

Przejdź do - Zarządzenie Burmistrza Morynia nr 98/2019

w sprawie przeprowadzania kontroli przestrzegania zasad i warunków korzystania z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta i gminy Moryń przez członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

18 października 2019
Czytaj więcej o: Zarządzenie Burmistrza Morynia nr 98/2019

Ogólnopolska Kampania Edukacyjna "ciąża bez alkoholu"

Przejdź do - Ogólnopolska Kampania Edukacyjna "ciąża bez alkoholu"

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 prowadzona jest, na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kampania edukacyjna  „Ciąża bez alkoholu.”

26 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Ogólnopolska Kampania Edukacyjna "ciąża bez alkoholu"

Otwarty konkurs ofert. Przeciwdziałanie Uzależnieniom

Przejdź do - Otwarty konkurs ofert. Przeciwdziałanie Uzależnieniom

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego z siedzibą  w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, ogłasza drugą edycję otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom w 2017 r.
 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
18 maja 2017
Czytaj więcej o: Otwarty konkurs ofert. Przeciwdziałanie Uzależnieniom

9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy)

Przejdź do - 9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy)

Pomorze Zachodnie włączyło się do międzynarodowej kampanii społecznej Too Young To Drink. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży. W piątek 9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Pomorze Zachodnie zaangażowane jest w międzynarodową kampanię „Too young to drink”.

GKRPA w Moryniu
8 września 2016
Czytaj więcej o: 9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy)

„Nie jeżdżę po alkoholu”

Przejdź do - „Nie jeżdżę po alkoholu”

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki promują tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie. Zadaniem tegorocznej akcji informacyjnej jest przypominanie, że jazda pod wpływem alkoholu, jak i innych środków psychoaktywnych, naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego.

26 lipca 2016
Czytaj więcej o: „Nie jeżdżę po alkoholu”

Zaproszenie na debatę społeczną "Przemoc - Przyczyny i Skutki"

Zapraszamy do udziału w debacie społecznej w Moryniu na temat „PRZEMOC – PRZCZYNY i SKUTKI”, która odbędzie się w Geoparku w Moryniu w dniu 15 czerwca 2016 roku o godzinie 1700. Debatę poprowadzi pan Robert Bartosik, który jest uznanym specjalistą z zakresu przeciwdziałania przemocy.

Organizatorzy
10 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Zaproszenie na debatę społeczną "Przemoc - Przyczyny i Skutki"

*NEW DRUGS - strona kampanii mającej na celu ograniczenie zjawiska zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież

Przejdź do - *NEW DRUGS - strona kampanii mającej na celu ograniczenie zjawiska zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież


Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego realizuje regionalną kampanię mającą na celu ograniczenie zjawiska zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież.

GKRPA
15 grudnia 2015
Czytaj więcej o: *NEW DRUGS - strona kampanii mającej na celu ograniczenie zjawiska zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież

Akcja informacyjna mająca na celu zwrócić uwagę kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu

Przejdź do - Akcja informacyjna mająca na celu zwrócić uwagę kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Szczecinie rozpoczynają akcję informacyjną. Zaplanowane działania mają zwrócić uwagę kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek, a więc w czasie wzmożonego ruchu na polskich drogach

WZP Wydział Współpracy Społecznej
29 października 2015
Czytaj więcej o: Akcja informacyjna mająca na celu zwrócić uwagę kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu

Pomorze Zachodnie włączyło się do międzynarodowej kampanii społecznej Too Young To Drink. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

Przejdź do - Pomorze Zachodnie włączyło się do międzynarodowej kampanii społecznej Too Young To Drink. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży. 9 września obchodzimy Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy). Pomorze Zachodnie zaangażowane jest w międzynarodową kampanię „Too young to drink”.

www.wws.wzp.pl.
9 września 2015
Czytaj więcej o: Pomorze Zachodnie włączyło się do międzynarodowej kampanii społecznej Too Young To Drink. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Przejdź do - Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
20 lipca 2015
Czytaj więcej o: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Kampania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego „Alkohol ciągnie na dno”

Przejdź do - Kampania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego „Alkohol ciągnie na dno”

Sezon wakacyjny co roku wiąże się ze zwiększoną ilością wypadków na obszarach wodnych tj. na wodach śródlądowych przybrzeżnych, kąpieliskach czy basenach. Niestety, wiele z wypadków wiąże się z alkoholem i nietrzeźwością ich uczestników. W Polsce blisko 30% utonięć związanych jest ze spożywaniem alkoholu.

 

Dział Promocji
2 lipca 2015
Czytaj więcej o: Kampania Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego „Alkohol ciągnie na dno”