Aleja Gwiazd Polskich Sadów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2020

Sołectwo Mirowo, we współpracy z Gminą Moryń, wykonało kolejny krok w odtworzeniu alei drzew owocowych w pasie drogowym drogi gminnej z Mirowa w kierunku Gądna, łączącej wieś ze ścieżką rowerową Trzcińsko Zdrój –Siekierki. Posadzono kolejne 60 drzew owocowych starych odmian. Zadanie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego i wykonano dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa. Powstanie tzw  „Aleja Gwiazd Polskich Sadów”, która jest częścią programu.

Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia” oraz częścią strategii rozwoju gminy Moryń.

Projekt „Aleja Gwiazd Polskich Sadów” jest realizowany od ponad dwóch lat przez mieszkańców Mirowa i powstałego dzięki ich inicjatywie „Stowarzyszenia Nasze-Aksamitne Mirowo”. Cel projektu to działania proekologiczne, promocja turystyki i ekologii na terenie gminy Moryń oraz utrzymanie bezpiecznych ciągów komunikacyjnych skierowanych głównie do uczestników turystki rowerowej i pieszej.

Zachęcamy inne sołectwa do takich działań mających na celu odbudowania równowagi w przyrodzie oraz rozwoju turystyki i możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Służymy radą i pomocą.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Aleja Gwiazd Polskich Sadów - droga polna Mirowo - Gądno -nowe nasadzenia

    Aleja Gwiazd Polskich Sadów - droga polna Mirowo - Gądno -nowe nasadzenia

  • Powiększ zdjęcie Aleja Gwiazd Polskich Sadów - droga polna Mirowo - Gądno -nowe nasadzenia

    Aleja Gwiazd Polskich Sadów - droga polna Mirowo - Gądno -nowe nasadzenia