Konkurs na wielkoformatową EKO Grę pt. „WIEDZĘ DUŻĄ MAMY –SEGREGOWAĆ RADĘ DAMY!”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2021

Związek Gmin Dolnej Odry ogłasza konkurs na projekt edukacyjnej, wielkoformatowej gry planszowej o tematyce z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska, pod hasłem: „WIEDZĘ DUŻĄ MAMY – SEGREGOWAĆ RADĘ DAMY!”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Związku Gmin Dolnej Odry w wieku od 10 do 17 lat.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie przez uczestnika konkursu wielkoformatowej gry planszowej o tematyce z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska pod hasłem: „WIEDZĘ DUŻĄ MAMY – SEGREGOWAĆ RADĘ DAMY!”. Projekt gry musi nawiązywać do zagadnień z zakresu prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, w szczególności z zakresu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 14 czerwca 2021 roku dostarczyć do siedziby Organizatora, znajdującej się przy ul. Narciarskiej 57, 74-500 Chojna projekt wielkoformatowej gry planszowej o tematyce z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska pod hasłem: „WIEDZĘ DUŻĄ MAMY – SEGREGOWAĆ RADĘ DAMY!”, zawierający następujące elementy:

 1. projekt planszy. Uczestnik przedstawia projekt planszy w postaci rysunku w dowolnej technice plastycznej lub graficznej, w formacie A3;
 2. opis zasad gry, instrukcja do gry, opis cech gry (np. wiek graczy, liczba graczy, czas 1 rozgrywki, inne);
 3. projekt/ty kart/y pytań i odpowiedzi. Uczestnik przedstawia projekt karty pytań i odpowiedzi w postaci rysunku w dowolnej technice plastycznej lub graficznej, w formacie A5;
 4. zestaw minimum 25 pytań wraz z propozycją trzech (3) odpowiedziami do wyboru, z których tylko 1 odpowiedź będzie prawidłowa. Uczestnik wskazuje odpowiedź prawidłową spośród 3 odpowiedzi poprzez jej podkreślenie. Zestaw pytań musi zawierać minimum 25 pytań i 75 odpowiedzi w następujących kategoriach:
  a) utrzymanie czystości i porządku w gminach oraz gospodarka odpadami komunalnymi – minimum 5 pytań, przydatne linki:
  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19961320622/U/D19960622Lj.pdf
  Deklaracja śmieciowa | Biznes.gov.pl - Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy,
  b) zasady funkcjonowania i działania Związku Gmin Dolnej Odry – minimum 5 pytań.
  Zachęcamy do skorzystania z informacji znajdujących się na naszych stronach internetowych: https://zgdo.eu/,
  c) zasady prawidłowej zbiórki odpadów komunalnych, w szczególności prawidłowe zasady segregacji odpadów, jakie obowiązują na terenie działania Związku Gmin Dolnej Odry oraz całego naszego kraju – minimum 5 pytań.
  Materiały znajdziecie zarówno na naszej stronie internetowej, jak i na stronie: https://naszesmieci.mos.gov.pl/ ,
  d) jak dbać o nasze środowisko naturalne, szeroko rozumiana ekologia – minimum 10 pytań;
 5. projekt innych elementów (np. kostka) wymaganych do prawidłowego przebiegu gry zgodnie z instrukcją lub zasadami gry – jeżeli występują.

Więcej informcji znajduje się w regulaminie załączonym poniżej oraz na stronie organizatora: https://zgdo.eu/index.php/2021/03/30/uwaga-konkurs/#more-2617

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie plakat konkursu na wielkoformatową EKO Grę - laptop, hulajnoga, smarton, informacje o konkursie

  plakat konkursu na wielkoformatową EKO Grę - laptop, hulajnoga, smarton, informacje o konkursie