Przychodnia w Moryniu posiada wolne terminy na szczepienie preparatem Pfizer

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 sierpnia 2021

Jesienią możemy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń koronawirusem oraz powrotu obostrzeń, które tym razem będą wprowadzane w najbardziej zagrożonych powiatach. Jedynym sposobem na uniknięcie zarażenia oraz zapobieżenie powrotu ograniczeń jest szczepienie przeciwko COVID-19. Na terenie gminy Moryń punkt szczepień znajduje się w POZ w Moryniu, ul. Dworcowa 6 74-503 Moryń tel. 914146014. Punkt szczepi preparatem firmy Pfizer i posiada wolne terminy. Wystarczy zadzwonić do przychodni i umówić się na wybrany przez nas termin.

Coraz więcej ograniczeń wprowadzanych jest również we wszystkich krajach Europy zachodniej. Od poniedziałku 24 sierpnia 2021 r. w całych Niemczech obowiązują nowe zakazy i nakazy dla osób niezaszczepionych.  Każdy, kto przebywa w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiony, wyleczony lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa. Presja na osoby nieszczepione wzrośnie jeszcze bardziej od 11 października, skończą się wówczas bezpłatne testy na obecność koronawirusa.

Osoby zaszczepione nie wliczają się do limitów osób na imprezach, mogą też bez przeszkód przekraczać granicę. To ostatni moment na zaszczepienie się przed kolejną falą pandemii.

Przypominamy, że wszystkie osoby, które mają obiektywne problemy z dojazdem do najbliższego punktu szczepień mogą być do niego bezpłatnie dowiezione. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Moryniu tel 91 466 79 50.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo czerwone- napis - ostatnia prosta szczepimy się

    logo czerwone- napis - ostatnia prosta szczepimy się