"Geopark - szansa dla regionu"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2011

15 listopada 2011 roku w Regionalnym Biurze Geoparku w Moryniu odbyła się polsko-niemiecka konferencja „Geopark – szansa dla regionu”, będąca kolejnym etapem realizacji projektu pt. ”Centra Informacyjne i infrastrukturalna rozbudowa miejsc atrakcyjnych turystycznie w miejscowościach Ziethen i Moryń dla intensywnego wykorzystania turystycznego interesujących krajobrazów ukształtowanych przez lodowiec po obu stronach Odry (Geopark Kraina Lodowca nad Odrą)” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca transgraniczna” krajów związkowych Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia i Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Konferencja poświęcona była rozwojowi idei Geoparku na obszarze powiatu gryfińskiego oraz wykreowaniu z niego produktu turystycznego. W spotkaniu uczestniczyli m. in. główni działacze z zakresu geologii w naszym kraju i województwie: Pan Henryk  Jacek Jezierski  - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Środowiska, Główny Geolog Kraju,  Pan Witold Pulkowski– Geolog Wojewódzki Województwa Zachodniopomorskiego, Pani Justyna Relisko-Rybak i Pan Ryszard Dobracki z  Państwowego Instytutu Geologicznego w Szczecinie.

Prosimy o zapoznanie się z materiałem oraz przesłaniem na adres promocja@moryn.pl wszelkich uwag i przemyśleń.Prosimy o zapoznanie się z materiałem oraz przesłaniem na adres promocja@moryn.pl wszelkich uwag i przemyśleń.

Autor: Dzial Promocji: Barbara Nawrolska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

    "Geopark - szansa dla regionu"